Świetny Linetty z asystą, ale Sampdoria przegrywa czwarty mecz z rzędu [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 27/09/16 10:57, Komentarzy: 12

21
12

Cagliari Calcio wygrało przed własną publicznością z Sampdorią Genua 2:1 (1:0) w drugim poniedziałkowym spotkaniu 6. kolejki włoskiej Serie A. Asystą przy trafieniu dla gości popisał się Karol Linetty.

Polski pomocnik od początku swojej przygody w Serie A zbiera znakomite recenzje. Szybko wywalczył sobie pierwszy plac w nowej drużynie i obecnie jest jednym z liderów swojego zespołu. Reprezentanta Polski lokalne media chwalą nawet po przegranych spotkaniach.

Tak właśnie stało się w poniedziałek, choć było blisko remisu. Cagliari prowadziło od 37 minuty i gola Joao Pedro. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem wyrównał jednak Bruno Fernandes - po ładnej asyście Linettego:

Niestety dla zespołu Polaka dwie minuty później fatalny błąd golkipera Sampdorii wykorzystał Federico Melchiorri, który zdobył gola na wagę trzech punktów.

Dla Sampdorii była to czwarta porażka z rzędu, co sprawia, że zespół wystaje ledwie jeden punkcik ponad strefę spadkową. Na tle kolegów pozytywnie wyróżnia się Linetty. Po spotkaniu z Cagliari znów zebrał świetne oceny. Bazujący na statystykach serwis WhoScored.com przyznał mu wysoką notę 7,8 - najlepszą w Sampdorii, identyczną jak wybrany Zawodnikiem Meczu Joao Pedro z drużyny gospodarzy. Były pomocnik Lecha miał 88% skuteczności podań, zaliczył pięć udanych dryblingów (100% skuteczności, kolejni piłkarze w jego drużynie mieli po dwa dryblingi).