Świetny mecz Zielińskiego, genialna asysta [video]

Ostatnia aktualizacja: 20/12/15 07:47, Komentarzy: 12

82
12

Coraz lepiej w barwach Empoli radzi sobie Piotr Zieliński. Tydzień temu zaliczył asystę, dziś przeciwko Bolognie powtórzył wyczyn, czarując przy okazji kibiców.

W 42 minucie nasz reprezentant przyjął piłkę przed polem karnym i nie namyślając się zbyt długo ładną podcinką minął linię obrony rywala, wypuszczając Maccarone na pozycję, w której miał stuprocentową sytuację - i ją wykorzystał.

Ale to nie wszystko. Polak, który został zmieniony w 85 minucie, zaliczył też trzy kluczowe podania, miał również najwyższą na boisku skuteczność podań, co w przypadku ofensywnego pomocnika często decydującego się na ryzykowne zagrania jest wynikiem świetnym.

Formę Polaka dostrzegli również dziennikarze. Włoska edycja serwisu Goal.com przyznała mu 4 gwiazdki na 5, nieco wyżej w tym spotkaniu oceniając tylko tego, komu Zieliński asystował. Z kolei statystyczny serwis WhoScored.com przyznał naszemu pomocnikowi identyczną notę (8,4) co Maccarone, wyższą w Empoli uzyskał jedynie Pucciarelli.

Ostatecznie Empoli po emocjonującym meczu wygrało na wyjeździe 3:2 i w tabeli Serie A awansowało już na szóste miejsce (był to już czwarty komplet punktów z rzędu tego zespołu). Gospodarze zaliczyli za to dziesiątą porażkę w sezonie i zajmują trzynastą lokatę.

Źródło: goal.com/WhoScored