Szalona pogoń Bayernu i dwa gole Lewandowskiego! Polak ucieka Aubameyangowi w klasyfikacji strzelców

kivnl/Shutterstock
RB Lipsk przegrał u siebie z Bayernem Monachium 4:5 w 33 kolejce Bundesligi. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Gospodarze objęli prowadzenie już drugiej minucie za sprawą Marcela Sabitzera.

Piętnaście minut później mieliśmy remis. Z rzutu karnego trafił Robert Lewandowski, dla którego było to gol numer 150 w Bundeslidze.

Reprezentant Polski potrzebował 226 występów, by zdobyć tyle bramek. Tylko Gerd Mueller potrzebował mniejszej liczby spotkań, by 150 razy wpisać się na listę strzelców.

RB Lipsk ponownie objęło prowadzenie jeszcze przed przerwą. Tym razem autorem gola był Timo Werner. Tuż po zmianie stron mieliśmy 3:1. Do bramki gości trafił wówczas Yussuf Poulsen.

W 60 minucie Bawarczycy wzięli się za odrabianie strat - bramka Thiago Alcantary - lecz raptem pięć minut później rywale znowu im odskoczyli. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Timo Werner.

W końcówce po raz drugi do siatki rywali wpakował piłkę Robert Lewandowski. Arjen Robben trafił w poprzeczkę, a Polak dobił piłkę.

To trzydziesty gol napastnika mistrza Niemiec w tym sezonie w lidze niemieckiej. Pierre-Emerick Aubameyang tylko raz wpisał się dzisiaj na listę strzelców - remis Borussii Dortmund z Augsburgiem 1:1 - i na kolejkę przed końcem rozgrywek polski napastnik został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził David Alaba, a losy spotkania w 95 minucie rozstrzygnął Arjen Robben.

***
Komplet wyników 33. kolejki Bundesligi:

RB Lipsk - Bayern Monachium 4:5 (2:1)
Bramki: Sabitzer 2, Werner 29(k), 65, Poulsen 47 - Lewandowski 17(k), 84, Alcantara 60, Alaba 90+1, Robben 90+5.

FC Augsburg - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)
Bramki: Finnbogason 28 - Aubameyang 32.

Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 3:5 (0:3)
Bramki: Gebre Selassie 59, Bargfrede 86, Bauer 90 - Szalai 7, Kramarić 11, 49, Zuber 40, Bicakcić 51.

SV Darmstadt - Hertha BSC 0:2 (0:2)
Bramki: Kalou 14, Torunarigha 28.

SC Freiburg - FC Ingolstadt 1:1 (1:1)
Bramki: Philipp 31 - Lezcano 43.

Bayer Leverkusen - 1. FC Koeln 2:2 (0:1)
Bramki: Kiessling 60, Pohjanpalo 71 - Jojić 14, Klunter 48.

FSV Mainz - Eintracht Frankfurt 4:2 (0:1)
Bramki: Cordoba 60, Bell 62, Muto 76, De Blasis 90+3 - Hrgota 42, Seferović 50.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hamburger SV 1:1 (1:0)