Szalony mecz Liverpoolu! 9 goli i wygrana zespołu Kloppa

Ostatnia aktualizacja: 23/01/16 15:43, Komentarzy: 15

49
15

9 goli - tyle padło w meczu Liverpoolu z Norwich City. "The Reds" wygrali w 23 kolejce Premier League.

Spotkanie miało zupełnie nieprawdopodobny przebieg. Najpierw, w 18 minucie pojedynku, na prowadzenie wyszli podopieczni Jurgena Kloppa dzięki trafieniu Roberta Firmino. Potem jednak dwa razy do bramki gości strzelali gospodarze i to oni na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:1.

Na początku drugiej połowy piłkarze Norwich City dołożyło jeszcze kolejną bramkę - z rzutu karnego - i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Tymczasem już minutę po trafieniu Hoolahana, kontaktowego gola strzelił Jordan Henderson. A osiem minut później wyrównał Robert Firmino - drugie trafienie w meczu.

Podopieczni Jurgena Kloppa nie chcieli się zadowolić tylko jednym punktem i na kwadrans przed końcem na listę strzelców wpisał się James Milner. Kiedy wydawało się, że "The Reds" zgarną trzy oczka, w 90 minucie zupełnie niespodziewanie do remisu doprowadził Sebastien Bassong.

To jeszcze nie był jednak koniec strzelania w Norwich. Bramkę na 5:4 w doliczonym czasie gry zdobył Adam Lallana i ustalił wynik spotkania.

Liverpool wygrał 5:4, obecnie ma na koncie 34 punkty i zajmuje 7 miejsce. Norwich City z kolei plasuje się na 16 pozycji z 23 oczkami.

***

Norwich City - Liverpool FC 4:5 (2:1)

Bramki: Mbokani 29, Hoolahan 41, 54-karny, Bassong 90+3 - Firmino 18, 63, Henderson 55, Milner 75, Lallana 90+5.