ISLAAAANDIA! Niesamowity finisz w grupie F, Portugalia dopiero trzecia! [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Węgrzy zremisowali 3:3 z Portugalią i wygrali grupę F. Austria przegrała z Islandią 1:2 i pożegnała się z EURO 2016.

W obu spotkaniach zaczęło się sensacyjnie. Najpierw w 18 minucie austriackiego bramkarza płaskim strzałem pokonał Jon Dadi Bodvarsson.

Sześćdziesiąt sekund później w drugim spotkaniu prowadzenie objęli Węgrzy. Zoltan Gera potężnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans golkiperowi z Portugalii.

W kolejnych minutach Austriacy i Portugalczycy próbowali odrabiać straty, lecz nie stwarzali zagrożenia pod bramkami rywali. Ci pierwsi mogli wyrównać w 37 minucie, kiedy do jedenastki podszedł Aleksandar Dragović. Obrońca nie potrafił jej jednak wykorzystać.

To, co nie udało się Austrii, powiodło się tuż przed przerwą Cristiano Ronaldo i spółce. Fantastyczną asystą popisał się gwiazdor "Królewskich", a Nani nie miał problemów z wykończeniem akcji.

W drugiej odsłonie meczu Portugalii z Węgrami byliśmy świadkami absolutnie nieprawdopodobnych wydarzeń. Najpierw prowadzenie objęli ci drudzy. Dzsudzsak uderzał z rzutu wolnego tuż zza pola karnego, piłka po drodze odbiła się od muru, czym zmyliła kompletnie Rui Patricio i wpadła do bramki.

Za moment mieliśmy już jednak remis 2:2. Fenomenalną bramkę piętą zdobył Cristiano Ronaldo.

Trzy minuty później to Węgrzy znowu prowadzili. Znowu uderzał Dzsudzsak, futbolówka ponownie zmieniła tor lotu, odbiła się od Naniego i wpadła do portugalskiej bramki.

To nie był koniec strzelania. W 62 minucie po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Realu stał niepilnowany w polu karnym i uderzeniem głową pokonał Gabora Kiraly'ego.

W drugim spotkaniu w 60 minucie do remisu doprowadzili Austriacy. Autorem bramki był Schopf.

W doliczonym czasie gry zwycięstwo zapewniła sobie Islandia, przeprowadzając zabójczą kontrę.

Islandia po zwycięstwie 2:1 z Austrią zajęła ostatecznie drugie miejsce. Węgrzy po remisie z Portugalią 3:3 wygrali grupę. Trzecia pozycja dla Cristiano Ronaldo i spółki (również awans).