Szalony mecz Romy, cudowny Pjanić [video]

Ostatnia aktualizacja: 20/10/15 23:12, Komentarzy: 0

0
0

We wtorkowym meczu 3.kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona po dwóch golach Chorwata Ivana Rakiticia pokonała 2:0 BATE Borysów, zaś Roma zremisowała 4:4 z Bayerem w Leverkusen.

W 48. minucie Neymar zmylił obrońców rywali, którzy odpuścili krycie i Rakitić miał sporo czasu, aby idealnie przymierzyć pod poprzeczkę. Również drugi gol z 65. minuty padł za sprawą Brazylijczyka, który idealnie obsłużył swojego kolegę.

- Jesteśmy liderem grupy, ale mamy tylko jeden punkt przewagi nad BATE i Bayerem. W białoruskiej drużynie nie będzie mógł zagrać Vitalij Rodionow, który zawsze zdobywa wiele goli. Dla naszych rywali to duża strata. BATE będzie jednak bardzo zdeterminowane, by sprawić niespodziankę w meczu z obrońcami trofeum - mówił przed tym spotkaniem opiekun Dumy Katalonii, Luis Enrique. Jak się okazało, trochę się mylił, bowiem Białorusini nie byli w stanie odrobić straty dwóch bramek. Dopiero w 78. minucie Nikołaj Signiewicz oddał pierwsze uderzenie, po którym musiał wykazać się Marc-Andre ter Stegen.

Dodatkowo w drużynie Dumy Katalonii z powodu kontuzji nie mogli zagrać: Lionel Messi, Andres Iniesta i Rafinha.

W drugim meczu grupy E Roma i Bayer Leverkusen urządziły sobie prawdziwą strzelaninę. Na BayArena padł remis 4:4, choć obie ekipy miały w trakcie meczu przewagę dwóch trafień. W bramce włoskiej ekipy oglądaliśmy Wojciecha Szczęsnego, który tego meczu raczej do udanych nie zaliczy, gdyż dopiero w drugiej połowie popisał się dwiema dobrymi interwencjami po strzałach Juliana Brandta.

Zresztą strzelanina w Leverkusen rozpoczęła się wcześnie. Już w 3. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy po tym, jak dośrodkowana piłka odbiła się od Vassilisa Torosidisa. Polski bramkarz został zmylony przez Javiera Hernandeza, który po kolejnym kwadransie gry znów go pokonał.

W 54 minucie padła przepiękna bramka z rzutu wolnego - uderzeniem popisał się Miralem Pjanić:

W 84. minucie Szczęsny skapitulował po raz trzeci po idealnym strzale Kevina Kampla, a trzy minuty później było 4:4, kiedy to Wendell dośrodkował z lewej strony, a niepilnowany Admir Mehmedi dostawił nogę i trafił do pustej bramki.