Szalony mecz w Eindhoven - 7 goli i zwycięstwo PSV

mr3002/Shutterstock
PSV Eindhoven pokonało SC Heerenveen 4:3 w meczu 19. kolejki holenderskiej ekstraklasy. To trzynasty ligowy mecz drużyny Phillipa Cocu bez porażki.

Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego na Philips Stadium utrzymywał się remis 2:2. Gole dla gospodarzy strzelali Davy Propper oraz Gaston Pereiro, a dwa trafienia na rzecz przyjezdnych zanotował w Reza Ghuczanneżad.

W 80. minucie spotkania irański napastnik zdobył bramkę na 3:2 i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się wygraną przyjezdnych. Gospodarze zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i najpierw do wyrównania w 89. minucie doprowadził Marco van Ginkel, a następnie gola na wagę wygranej PSV strzelił Hector Moreno.

Drużyna z Eindhoven nie przegrała trzynastego ligowego starcia z rzędu i obecnie plasuje się na trzeciej pozycji z ligowej tabeli. SC Heerenveen zajmuje z kolei czwarte miejsce.

* * * * * *
PSV Eindhoven - SC Heerenveen 4:3 (2:1)
Bramki: Propper 32, Pereiro 41, van Ginkel 89, Moreno 90 - Ghoochannejhad 5, Ghoochannejhad 55, Ghoochannejhad 80.