Szalony mecz w Rzymie! Ulewa, godzinna przerwa, a potem Totti daje wygraną [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
AS Roma pokonała Sampdorię Genua 3:2 w meczu trzeciej kolejki Serie A.

Na Stadio Olimpico doszło do "polskiego meczu". Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce podejmowała Sampdorię Karola Linettego. Bardzo szybko za sprawą Salaha na prowadzenie wyszli gospodarze. Goście jednak odpowiedzieli dwoma trafieniami - Muriela oraz Quagliarelli - i wygrywali po pierwszej połowie z rzymianami 2:1.

Na drugą połowę piłkarze obu drużyn już jednak nie wyszli z powodu potężnej ulewy, która rozpętała się nad Stadio Olimpico. Boisko w ciągu kilkunastu minut zostało kompletnie zalane i nie nadawało się do gry. Dopiero godzinę później spotkanie zostało wznowione.

W 46 minucie na murawie zameldował się Francesco Totti, co okazało się kluczowe dla losów pojedynku. Legenda Romy najpierw w 61 minucie popisała się fantastyczną asystą przy golu Edina Dzeko.

Potem 39-letni piłkarz w doliczonym czasie gry zamienił rzut karny na bramkę, dzięki czemu rzymianie wywalczyli trzy punkty w spotkaniu z Sampdorią.

Warto wspomnieć, że obaj Polacy grali przez pełne 90 minut w barwach swoich drużyn.

"Giallorossi" po tej wygranej są na trzeciej pozycji w tabeli, natomiast zespół z Ligurii doznał pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na piąte miejsce w klasyfikacji.