Szalony mecz w Sacramento, 56 punktów Cousinsa, Warriors rozgromili Spurs

Sacramento Kings ulegli po dwóch dogrywkach Charlotte Hornets 128:129 w najbardziej zaciętym poniedziałkowym spotkaniu National Basketball Association.

Na parkiecie Sleep Train Arena fani doświadczali prawdziwej huśtawki nastrojów. Po wysokim prowadzeniu miejscowych w pierwszej kwarcie, rywale odrobili z nawiązką straty w trzeciej i dopiero pięć sekund przed końcem fantastycznie dysponowany DeMarcus Cousins (w sumie 56 punktów!) dwoma rzutami wolnymi znów dał minimalne prowadzenie ekipie z Kalifornii.

Przyjezdni zdołali jednak jeszcze odpowiedzieć udaną akcją, po której Kemba Walker wykorzystał jeden z rzutów wolnych i doprowadził do dogrywki. W jej pierwszej części gospodarzy ponownie uratował porażką Cousins, ale w drugiej dziewięć sekund przed końcem skutecznym rzutem z dystansu popisał się rezerwowy Troy Daniels, zapewniając tym samym "Szerszeniom" trzecie z rzędu zwycięstwo, dzięki któremu awansowali na dziewiąte miejsce w Konferencji Wschodniej. "Królowie" natomiast z bilansem 20-24 zajmują ósme miejsce w klasyfikacji Konferencji Zachodniej.

W szlagierowym spotkaniu tego wieczoru Golden State Warriors rozbili u siebie San Antonio Spurs 120:90. Obrońców tytułu do 41. wygranej w sezonie poprowadził Stephen Curry, który zdobył 37 punktów. Ekipa z Oakland po tym zwycięstwie umocniła się na czele Konferencji Zachodniej z najlepszym bilansem w całej lidze. Zespół z Tekasasu doznał natomiast dopiero siódmej porażki i jest nadal drugi w tej klasyfikacji.