Szczęśliwy remis Zenitu w lidze

YiAN Kourt/Shutterstock
Zenit Sankt Petersburg zremisował u siebie FC Ufa 1:1 (0:1) w drugim czwartkowym spotkaniu 18. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi.

Stadion Pietrowski osiem minut przed przerwą niespodziewanie uciszył Oleksandr Zinczenko. Nastoletni Ukrainiec zdobył wtedy gola dającego niespodziewane prowadzenie przyjezdnym.

Obrońcy tytułu długo nie mogli znaleźć sposobu na przechytrzenie defensywny ambitnie broniących rywali. Dziewięć minut przed końcem rzut karny zmarnował Alex Witsel. Pomyłkę Belga naprawił jednak pięć minut później Ezequiel Garay.

Argentyńczyk wykorzystując "jedenastkę" uratował tym samym remis i punkt, dzięki któremu podopieczni Andre Villasa-Boasa pozostali na czwartej pozycji w tabeli przed zimową przerwą. Ekipa z Baszkirii natomiast jest trzynasta.