Szczęsny debiutuje. Co za parady! [video]

Ostatnia aktualizacja: 22/08/15 20:16, Komentarzy: 12

35
12

Wojciech Szczęsny zadebiutował w barwach AS Romy. Jego drużyna w meczu pierwszej kolejki ligi włoskiej zremisowała na wyjeździe z Hellas Veroną 1:1.

Polski golkiper puścił gola w 61. minucie gry. Po dośrodkowaniu Emila Hallfredssona, z bliskiej odległości pokonał go Bosko Janković. Pięć minut później goście doprowadzili do wyrównania. Strzał z dystansu oddał Alessandro Florenzi, a piłka skozłowała przed Rafaelem i wpadła do bramki.

Wojciech Szczęsny został wypożyczony do rzymskiego klubu z Arsenalu Londyn pod koniec lipca. W zespole "Giallorossich" 25-letni Polak będzie występował do końca sezonu. Jak stwierdził niedawno trener Romy, o wyborze pierwszego golkipera będzie decydowała aktualna dyspozycja i możliwe są roszady na tej pozycji. Na razie nasz reprezentant powinien zachować miejsce w składzie - poniższa podwójna interwencja wskazuje, że formę ma niezłą:

Kolejnym rywalem drużyny prowadzonej przez Rudiego Garcię będzie Juventus Turyn. Mecz drugiej kolejki Serie A odbędzie się na Stadio Olimpico 30 sierpnia. Tego samego dnia Hellas Verona zagra z Genoą.