betclic

Szczęsny: Musimy wziąć za to odpowiedzialność

Ostatnia aktualizacja: 25/08/16 07:15, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

AS Roma przegrała rewanżowe spotkanie barażowe z FC Porto 0:3 i nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna ze stolicy Włoch kończyła mecz w podwójnym osłabieniu a bramkarz Wojciech Szczęsny podkreślił, że piłkarze muszą wziąć odpowiedzialność za to, co się stało.

Pierwsze spotkanie w Portugalii zakończyło się remisem 1:1. Na Stadio Olimpico goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą czerwoną kartkę w drużynie "Giallorossich" otrzymał Daniele De Rossi, a na początku drugiej połowy z tego samego powodu murawę musiał opuścić Emerson. W końcówce spotkania Porto zdobyło dwie kolejne bramki i przypieczętowało swój awans.

- Jestem bardzo rozczarowany. Nie tylko z powodu tego, że przegraliśmy, ale ze sposobu, w jaki straciliśmy kontrolę nad meczem. To nie jest miłe uczucie - powiedział Szczęsny w rozmowie z "Roma TV".

- Uważam, że byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Porto przyjechało, aby z nami wygrać. Kiedy gra się jednak przez niemal 45 minut w dziewięciu, to ma się bardzo małe szanse. Walczyliśmy, ale w ostatnich 20 minutach piłkarze byli już wyczerpani, ponieważ ciężko walczyli. To nas wiele kosztowało - przyznał polski golkiper.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest, abyśmy grali w 11, ponieważ wiedzieliśmy, co się wydarzyło w poprzednim spotkaniu. To nasza wina, że nie udało nam się tego zrealizować, ponieważ zwracano nam na to uwagę. Musimy wziąć za to odpowiedzialność. To co się wydarzyło, nie powinno mieć miejsca - podkreślił Szczęsny.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!