Szczęsny na ławce, 90 minut Glika

Ostatnia aktualizacja: 17/08/16 23:16, Komentarzy: 3

0
3

Oprócz Legii i Dundalk w środowy wieczór pierwsze mecze eliminacyjne rozegrały jeszcze cztery inne pary.

Celtic Glasgow pokonał na własnym stadionie 5:2 Hapoel Beer Sheva. Mistrz Izraela do przerwy przegrywał aż 3:0, ale w drugiej połowie potrafił zdobyć dwie bramki, dzięki czemu zachował niewielkie szanse na awans. Warto odnotować, że trafienie zaliczył były gracz Wisły Maor Melikson.

W meczu Porto z AS Roma było wszystko - gol samobójczy, rzut karny, czerwona kartka oraz podział punktów. Czego zabrakło? Wojciecha Szczęsnego, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Drugim z reprezentantów Polski, który toczył dzisiaj walkę awans do Ligi Mistrzów był Kamil Glik. Były gracz Torino zaliczył na boisku pełne 90 minut, a jego Monaco odniosło cenne wyjazdowe zwycięstwo nad Villarreal.

Bliżej Champions League jest również Łudogorec Razgrad, który wygrał z Victorią Pilzno 2:0.

Celtic FC - Hapoel Beer Sheva 5:2 (3:0)
Bramki: Rogic 8, Griffiths 39, 46, Dembele 73, Brown 85 - Maranhao 55, Melikson 57.

FC Porto - AS Roma 1:1 (0:1)
Bramki: Silva 61 (kar.) - Felipe 21 (sam.).
Czerwona kartka: Vermaelen (41. Roma, za dwie żółte).

Ludogorets Razgrad - Victoria Pilzno 2:0 (0:0)
Bramki: Moti 51 (kar.), Misidjan 64.

Villarreal CF - AS Monaco FC 1:2 (1:1)
Bramki: Pato 36 - Fabinho 4 (kar.), Silva 71.
Źródło: własne/asinfo.