betclic

Szczęsny najlepszy w Romie. "Zapobiegł wyższej porażce"

Ostatnia aktualizacja: 25/11/15 07:23, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Klęska Romy na Camp Nou. Wicemistrzowie Włoch przegrali z Barceloną aż  1:6. Według mediów najlepszym piłkarzem zespołu w Rzymie był Wojciech Szczęsny.

Polski bramkarz wyciągał piłkę z siatki aż sześć razy, ale nie można mieć do niego pretensji za żadnego z wpuszczonych goli. Fatalnie spisywali się obrońcy Romy, którzy byli bezradni wobec szybkich i kombinacyjnych akcji Barcelony. Sam Szczęsny zaliczył kilka udanych interwencji. Polak obronił m.in. groźne strzały Leo Messiego i rzut karny wykonywany przez Neymara.

Portal Goal.com przyznał Szczęsnemu notę 2,5 (skala 1-5). Redakcja za stracone gole obwinia fatalnie grającą defensywę Romy. Na pocieszenie dla Polaka zauważono jego świetną interwencję po uderzeniu Messiego na początku meczu.

"Najlepszym piłkarzem Romy był bramkarz. To dużo mówi o tym meczu. Nie jest winny straty żadnego gola" - czytamy o Szczęsnym na portalu si24.com. Polak został na nim oceniony na "7" (skala 1-10). Równie dobrą notę dostał tylko Juan Manuel Iturbe, który z niezłej strony pokazał się w drugiej połowie spotkania.

Dobrą grę Szczęsnego zauważył też porta portal ilsussidiario.net. Polak został na nim oceniony "szóstkę" (skala 1-10). "Zapobiegł jeszcze wyższej porażce Romy. Zaliczył cudowne parady po strzałach Neymara i Messiego" - podsumowuje redakcja.

Grę reprezentanta Polski chwali też włoski Eurosport, który ocenił go na "6" (skala 1-10). "Wpuścił sześć goli, ale zapobiegł utracie przynajmniej sześciu kolejnych. Najlepszy piłkarz Romy. To także daje wyobrażenie o występie całej drużyny" - komentuje mecz redakcja.

Statystyczny portal whoscored.com oceniło Szczęsnego na 6.9 (skala 1-10). Na wyższą notę zapracował tylko jeden piłkarz Romy - to strzelec honorowego gola Edin Dżeko.
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!