Niemcy pomogli! Szczypiorniści w ćwierćfinale [AKTUALIZACJA]

Ostatnia aktualizacja: 15/08/16 16:07, Komentarzy: 29

15
29

Polscy szczypiorniści przegrali ze Słowenią 20:25 i nie są jeszcze pewni awansu do ćwierćfinału. Wszystko zależy od wyniku meczu Niemców z Egiptem.

Po czterech kolejkach fazy grupowej nasza drużyna miała na koncie zwycięstwa z Egiptem i Szwecją oraz porażki z Brazylią i Niemcami. Polacy zajmowali czwarte miejsce w tabeli. Ostatni mecz grupowy z liderami grupy ze Słowenii miał dać ostateczną odpowiedź, co czeka Polaków. Możliwości było wiele – od zajęcia drugiego miejsca w grupie po odpadnięcie z turnieju.

Początek w wykonaniu Polaków był piorunujący. Po golu Piotra Wyszomirskiego do pustej bramki przez całe boisko prowadziliśmy 4:1. Przy takim wyniku z boiska na dwie minuty zejść musiał Adam Wiśniewski. Grając w przewadze Słoweńcy wyrównali stan gry. Rozpędzeni przejęli inicjatywę i wyszli na dwubramkowe prowadzenie 6:8. Biało-czerwoni, inaczej niż w poprzednich swoich grach, zdecydowanie chętniej korzystali ze skrzydeł. To przyniosło do przerwy remis 13:13.

W drugiej połowie podopieczni Dujszebajewa zrezygnowali z gry do skrzydeł. Nie korzystali też z usług obrotowego. Strzały z dystansu były bezskuteczne. Efekt? Po 10 minutach gry Słoweńcy mieli cztery bramki przewagi. Polacy znów musieli odrabiać straty, a to się nie udawało. Na sześć minut przed końcem nasi rywale prowadzili pięcioma bramkami i wiadomo było, że potrzebujemy jakiegoś niesamowitego zrywu żeby odwrócić losy meczu. Ten nie nastąpił. Przegraliśmy 20:25.

Polacy zajmą czwarte miejsce i awansują do ćwierćfinału pod warunkiem, że Niemcy pokonają Egipt. Ten mecz od 16:30.

[AKTUALIZACJA - 18:10]

Niemcy pokonali Egipt 31:25, co oznacza, że Polacy zajmą czwarte miejsce w grupie B i w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą grupy A. Będzie to Francja, Dania lub Chorwacja.