betclic

Szeroka kadra Polski na Drużynowy Puchar Świata

Ostatnia aktualizacja: 19/11/16 14:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

21 zawodników znalazło się w szerokiej kadrze Polski powołanej przez trenerów Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego - poinformował oficjalny serwis Głównej Komisji Sportu Żużlowego i reprezentacji Polski.

Wśród wyróżnionych, którzy w styczniu pojadą na tygodniowe zgrupowanie do Szklarskiej Poręby, znaleźli się wszyscy najlepsi żużlowcy, w tym złoci medaliści z tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata w Manchesterze.

Zmieniły się trochę proporcje. Seniorów jest trzynastu, a juniorów tylko ośmiu (dotąd wybierano po równo). Takie były jednak decyzje trenerów. Zajmujący się młodzieżą Rafał Dobrucki prosił o mniejszą grupę, natomiast Marek Cieślak wręcz przeciwnie.

Zgrupowanie w Szklarskiej Porębie rozpocznie się najprawdopodobniej 23 stycznia. Przed finałem DPŚ w Lesznie, który odbędzie się 8 lipca, kadra będzie miała dwa mecze towarzyskie, które będą okazją do selekcji i wybrania najlepszej czwórki. W sumie na przyszły rok planowane są trzy spotkania reprezentacji.

* * * * * *
Kadra Polski 2017:

Seniorzy: Krzysztof Buczkowski, Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Maciej Janowski, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Krystian Pieszczek, Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Grzegorz Zengota, Bartosz Zmarzlik.

Juniorzy: Oskar Bober, Robert Chmiel, Maksym Drabik, Daniel Kaczmarek, Rafał Karczmarz, Dominik Kubera, Bartosz Smektała, Kacper Woryna.

(za polskizuzel.pl)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!