Sześć goli w Lyonie, kolejna wygrana Montpellier

Philippe, wikipedia
HSC Montpellier pokonało na wyjeździe Olympique Lyon 4:2 w jedynym piątkowym spotkaniu piętnastej kolejki Ligue 1. Dla gości było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Montpellier. W ósmej minucie gry, samobójcze trafienie zaliczył Maxime Gonalons, a trzy minuty później bramkarza Lyonu pokonał Rodrigue Casimir Ninga. Gospodarze zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową. Swojego szóstego gola w tym sezonie strzelił Alexandre Lacazette i do przerwy było 1:2.

W drugiej połowie meczu gole dla gości strzelili Ninga i Souleymane Camara, a w wynik na 4:2 ustalił w 84. minucie gry, Rachid Ghezzal.

Po porażce, Lyon zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma trzynaście punktów straty do Paris Saint Germain. Montpellier, dzięki wygranej awansowało na trzynastą pozycję w lidze.