betclic

Szesnastolatek na treningach Lecha Poznań

Ostatnia aktualizacja: 05/10/16 09:27, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Bartosz Przybysz do końca tygodnia będzie trenował z pierwszym zespołem poznańskiego Lecha. - W ostatnim czasie bardzo ciężko pracowałem i myślę, że to nagroda za dobrą postawę - przyznaje golkiper w rozmowie z oficjalną witryną ekipy z Wielkopolski.

16-latek już latem pojawiał się na treningach pierwszej drużyny. Trenował z nią w głównie lipcu. Na co dzień jednak pracuje z zespołem juniorów starszych, który gra w Centralnej Lidze Juniorów. Teraz został zaproszony na treningi i pod nieobecność kadrowiczów Jasmina Buricia i Miłosza Mleczko, współpracuje z Matusem Putnockym i trenerem Andrzejem Dawidziukiem.

- W szatni przyjęto mnie bardzo dobrze, zresztą pracowałem już z drużyną wcześniej. Z Matusem wszystko układa się dobrze. Podpowiada mi na treningach i mówi co muszę poprawić. A mam co poprawiać. Dobrze współpracuje mi się także z trenerem Dawidziukiem. Bardzo lubię jego zajęcia. Podobają mi się i z przyjemnością w nich uczestniczę - podkreśla Przybysz cytowany przez lechpoznan.pl.

Gra na linii i na przedpolu jest zdaniem młodego bramkarza jego największym atutem. Wciąż jednak ma nad czym pracować. Treningi z pierwszą drużyną powodują, że cały czas rozwija się jako zawodnik. - Na pewno ćwiczenia tutaj powodują, że jestem bardziej pewny siebie. Muszę jeszcze popracować nad podejmowaniem decyzji - zaznacza 16-latek.

Jego największymi piłkarskimi idolami są bramkarze grający w lidze hiszpańskiej. W dzieciństwie podziwiał Ikera Cassilasa z Realu Madryt i Victora Valdesa z FC Barcelony, a obecnie wzoruje się na grającym w Atletico Madryt Janie Oblaku i golkiperze FC Barcelony Marcu-André ter Stegenie.

- Oblak świetnie gra na linii, broni fantastyczne piłki, ma dużo czystych kont. Z kolei Valdes świetnie zachowuje się na przedpolu - podkreśla Przybysz. - W Hiszpanii są najlepsi bramkarze. Dobrzy są też w Anglii, ale podglądam przede wszystkim tych z Hiszpanii - dodaje.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Poncjusz
Zarejestrowany od: 316 dni
Ilość komentarzy: 7276
Oceny: +20490
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Polska
07.10.2016 / 10:45:07
Oby każdy klub z Ekstraklasy miał u siebie też swoją perłę.

Tabela