Szokująca statystyka PSG. Między golem na 4:1 a końcem meczu wymienili 4 podania

Shutterstock
Zajmująca się między innymi statystykami piłkarskimi firma Opta dobitnie pokazała, w jak opłakanym stanie była drużyna PSG w końcówce wczorajszego meczu rewanżowego w Lidze Mistrzów. Paryżanie nie utrzymali wyniku 4:0 z pierwszego spotkania, przegrali 1:6 i odpadli z rozgrywek.

W ostatnich minutach goście grali panicznie, oddając całkowicie inicjatywę Blaugranie. Statystyki pokazane przez Opta robią wrażenie - na tym poziomie rozgrywek taka deklasacja jest wprost szokująca.

W 87 minucie i 24 sekundzie Neymar zdobył bramkę na 4:1 dla gospodarzy. Wciąż potrzebowali oni jednak dwóch trafień do awansu, co w tym momencie wydawało się praktycznie niemożliwe do uzyskania. A jednak się udało - dzięki pokazowi fatalnej gry PSG.

Goście między czwartą bramką dla Barcelony a końcowym gwizdkiem wymienili bowiem zaledwie... cztery podania. CZTERY.

I, co warte zaznaczenia, z owych czterech podań trzy nastąpiły po... trzech ostatnich golach mistrzów Hiszpanii, gdy paryżanie wznawiali grę od środka: