Szósta porażka Carpi, Wilczek poza kadrą

Yuri Turkov/Shutterstock
Carpi przegrało na własnym stadionie 1:2 z Bologną w spotkaniu dziewiątej kolejki Serie A. Kamil Wilczek z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową gospodarzy.

Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół prowadzony przez Giuseppe Sannino. W 24. minucie gry, swojego premierowego gola w Serie A zdobył obrońca Carpi, Gaetano Letizia. Czternaście minut później pomocnik gospodarzy, Lorenzo Lollo obejrzał swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Goście potrafili wykorzystać grę w przewadze. Najpierw dwie minuty po przerwie trafienie zaliczył Daniele Gastaldello, a wynik meczu na 2:1 ustalił w doliczonym czasie gry, Adam Masina.

Dla gospodarzy była to szósta porażka w tym sezonie. Drużyna z Bolonii wygrała pierwszy w bieżących rozgrywkach mecz na wyjeździe.Dzięki wygranej, Bologna wyprzedziła Carpi i nie zajmuje już ostatniego miejsca w tabeli. Zawodnicy Delio Rossiego są na osiemnastej pozycji w lidze.