Szósta wygrana Ingolstadt w lidze

Donaulustig, wikipedia
FC Ingolstadt wygrało przed własną publicznością z FSV Mainz 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Audi Sportpark na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do dziesiątej minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Romain Bregerie. Asystę przy tym golu zanotował Markus Suttner.

Goście wyrównali dopiero w drugiej połowie. W 71. minucie bramkę zdobył Levin Oztunali. Przyjezdni nie cieszyli się jednak długo, ponieważ chwilę później drugiego gola dla miejscowych strzelił Florent Hadergjonaj.

FC Ingolstadt zajmuje aktualnie 17. miejsce w tabeli Bundesligi. Piłkarze "Die Schanzer" mają na swoim koncie 22 punkty, z kolei FSV Mainz zdobyło do tej pory 29 "oczek" i znajduje się trzy pozycje wyżej.