betclic

Szóste miejsce Majewskiego. Mistrz żegna się ze sportem

Ostatnia aktualizacja: 19/08/16 07:26, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Robert Drózd, wikicommons

Tomasz Majewski zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą na igrzyskach w Rio de Janeiro. Kończący karierę mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu był najlepszym Europejczykiem w konkursie.

Polak oddał tylko dwie mierzone próby. W lepszej z nich osiągnął 20,72 m. To był jeden z lepszych wyników Majewskiego w tym sezonie, ale zbyt mało, by włączyć się do walki o medale. Po starcie nasz mistrz potwierdził, że to dla niego ostatni występ na igrzyskach. 

- Chciałem pchnąć najdalej w tym sezonie, przekroczyć 21 metrów. Nie udało się, ale myślę, że godnie pożegnałem się z igrzyskami olimpijskimi. Mam małą radość, że wygrałem z Davidem Storlem - mówi Majewski po starcie.

- Kiedyś zaplanowałem, że po Rio zakończę karierę. Cieszę się, że to mi się udało, bo w każdej chwili mogło mi coś strzelić. Nie mam ciągot, żeby na silę zostać. Mam wspaniałych następców -Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka. To ich czas - podkreśla wybitny zawodnik.

Nowym mistrzem olimpijskim został Ryan Crouser. Amerykanin wynikiem 22,52 m ustanowił nowy rekord olimpijski. Drugie miejsce zajął jego rodak Joe Kovacs (21,78 m), trzeci był Thomas Walsh z Nowej Zelandii (21,36 m).

Do ścisłego finału nie awansował drugi z reprezentantów Polski - Konrad Bukowiecki. Młody zawodnik spalił trzy pierwsze podejścia.
Źródło: sport.pl, przegladsportowy.pl
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
Qax
Zarejestrowany od: 1109 dni
Ilość komentarzy: 630
Oceny: +6826
Kibicuje:
Liverpool FC Juventus Turyn Feyenoord Polska Real Madryt
19.08.2016 / 10:39:47
Bukowiecki nie awansował? Ja chciałbym teraz z nim ponowny wywiad. Podczas ME w Amsterdamie tak bardzo się burzył, że ludzie oglądają piłkarzy a im nikt nie kibicuje, a oni są przecież tacy dobrze i co to on nie pokarze w Rio. Co to tego, że Polacy mają genialnych sportowców którzy walczą do kończą nie wątpię i nigdy wątpić nie będę, ale panie Konradzie. Co też takiego pięknego pan pokazał podczas tej Olimpiady?