Szóste zwycięstwo Ajaksu Amsterdam

Ostatnia aktualizacja: 02/10/16 16:04, Komentarzy: 1

0
1

Ajax Amsterdam pokonał u siebie FC Utrecht 3:2 (0:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 8. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, bowiem osiemnaście minut przed przerwą prowadzenie uzyskał Duńczyk Kevin Conboy.

Dwie minuty po zmianie stron Ramon Leeuwin niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i doprowadził w ten sposób do wyrównania.

Jedenaście minut przed końcem rzut karny wykorzystał Duńczyk Lasse Schoene, a osiem minut później Marokańczyk Hakim Ziyech podwyższył na 3:1. Rozmiary przegranej zdołał jeszcze zmniejszyć w ostatniej minucie Mark van der Maarel.

Wicemistrzowie Holandii po szóstym zwycięstwie w sezonie przesunęli się na pozycję wicelidera tabeli. Podopieczni Erika ten Haga natomiast doznali czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i są na czternastym miejscu w klasyfikacji.

* * * * * *
Ajax Amsterdam - FC Utrecht 3:2 (0:1)
Bramki: Leeuwin 47-samobójcza, Schoene 79, Ziyech 87 - Conboy 27, van der Maarel 90.