betclic

Szpilka: Jestem w stanie sprawić niespodziankę

Ostatnia aktualizacja: 22/12/15 11:27, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Pavel L Photo and Video / Shutterstock.com

Artur Szpilka liczy, że pokona Deontaya Wildera i zostanie pierwszym polskim mistrzem świata w wadze ciężkiej. Walka odbędzie się 16 stycznia.

Polak podczas przygotowań do walki z Wilderem toczy sparingi z Erikiem Moliną.

- Zarówno mój jak i jego trener są pod wrażeniem tego, co robię. Mówią mi, że jeśli będę boksował w taki sposób jak na treningach, to powinienem pokonać Wildera - mówi Szpilka.

Polski bokser mówi, że Wilder jest bardzo dynamiczny, ale ma sporo braków. Szpilka zamierza je wykorzystać.

- Nie czarujmy się, on oprócz mocnego prawego prostego, prawego sierpa i chaotycznych ataków, za bardzo sobie nie radzi w innych płaszczyznach. Jeśli więc mądrze do tego podejdę, a tak właśnie zrobię, to naprawdę jestem w stanie sprawić niespodziankę - mówi Szpilka.

26-letni bokser przyznaje, że perspektywa walki o mistrzostwo świata pozwala mu odkryć nowe pokłady energii. Szpilka ma szansę na historyczny wyczyn, bo jeszcze żaden Polak nie wywalczył tytułu najlepszego boksera świata w wadze ciężkiej.

- Dostałem nowych skrzydeł. Nawet gdy jestem bardzo zmęczony, to myślę sobie, że to ostatnia runda walki o tytuł i napierniczam w worek ile wlezie. Na pewno zostawię w ringu całego siebie i liczę z całego serca, że dokonam to, co nie udało się dotąd żadnemu Polakowi - kończy Szpilka.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Trampkarz
stanley1313
Zarejestrowany od: 493 dni
Ilość komentarzy: 1
Oceny: -1
16.01.2016 / 18:33:57
Artur ma tylko jedna droge,droge do ZWYCIESTWA I TEGO Ci zycze.