Szwajcarski półfinał w US Open

lev radin / Shutterstock.com
Roger Federer i Stan Wawrinka spotkają się w półfinale wielkoszlemowego turnieju US Open. Obaj łatwo wygrali swoje mecze ćwierćfinałowe.

Federer wygrał z Richardem Gasquetem z Francji 6:3, 6:3, 6:1. Szwajcar od początku meczu przejął kontrolę nad meczem - w trwającym 87 minut meczu zanotował aż 50 uderzeń wygrywających. Francuz miał ich na koncie tylko osiem.

Federer jest podczas w US Open w znakomitej formie. W pięciu dotychczasowych spotkaniach nie stracił ani jednego seta. W półfinale Wielkiego Szlema wystąpi już po raz 38.

Z kolei Wawrinka łatwo wygrał z Kevinem Andersonem z RPA 6:4,6:4, 6:0. Mecz przebiegał pod dyktando Szwajcara. Jego rywal lepszy był tylko w liczbie punktów zdobytych z serwisu - zanotował ich dwanaście - ale to było zdecydowanie zbyt mało, by poważnie zagrozić Wawrince.

W tym roku Federer i Wawrinka zagrali już ze sobą podczas Wielkiego Szlema. Podczas French Open spotkali się w ćwierćfinale. Lepszy był Wawrinka, który później wygrał cały turniej. Ogólnie lepszy w bezpośrednich meczach jest Federer, który wygrał szesnaście z dziewiętnastu pojedynków.