Szwecja i Ukraina jadą na Euro, piękny gol Zlatana [video]

katatonia82, Shutterstock
Szwecja zremisowała z reprezentacją Danii 2:2 (1:0) w rewanżowym spotkaniu barażowym eliminacji Euro 2016. Tym samym, podopieczni Erika Hamrena uzyskali awans na przyszłoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Kopenhadze na pierwsze trafienie czekali do 19. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Zlatan Ibrahimović. 34-latek wykorzystał dogranie Kima Kaellstroema z rzutu rożnego i strzałem z pierwszej piłki pokonał Kaspera Schmeichela.

Ibrahimović podwoił swój dorobek strzelecki w 76. minucie. Napastnik Paris Saint-Germain oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego i nie dał szans bramkarzowi rywali. Chwilę później Duńczycy zdobyli kontaktowego gola. Andreasa Isakssona pokonał Yussuf Poulsen, któremu asystował Riza Durmisi. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Yannick Vestergaard.

W drugim wtorkowym spotkaniu barażowym Słowenia pokonała reprezentację Ukrainy. Pierwszą bramkę w tym pojedynku strzelił Bostjan Cesar, który wpisał się na listę strzelców w 11. minucie gry. 33-letni obrońca wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki Andrija Piatowa. Do wyrównania doprowadził Andrij Jarmołenko. 26-latek pokonał bramkarza rywali w siódmej minucie doliczonego czasu gry.

Dzięki wygranej w pierwszym meczu, awans uzyskali podopieczni Mychałjo Fomenki.