betclic

Szymon Pawłowski już po zabiegu

Ostatnia aktualizacja: 10/03/16 18:46, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Skrzydłowy Lecha Poznań, Szymon Pawłowski przeszedł zabieg złamanej kości jarzmowej. Treningi indywidualnej rozpocznie po konsultacji z lekarzem - poinformowała oficjalna strona internetowa "Kolejorza".

29-latek doznał urazu podczas spotkania z Górnikiem Zabrze, które zostało rozegrane w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. Jego operacja polegała na chirurgicznej korekcji złamanej kości twarzoczaszki. - Czekamy na rozwój sytuacji i informacje o tym jak Szymon się będzie czuł. Jeśli nie będzie odczuwał bólu to pierwsze treningi indywidualne rozpocznie nie wcześniej niż za dwa tygodnie - powiedział lekarz poznańskiego zespołu, dr Paweł Cybulski.

- Teraz dla niego najważniejszy jest odpoczynek i powrót do zdrowia - dodał.

Pawłowski będzie mógł wrócić do treningów po konsultacji z chirurgiem szczękowym, która zaplanowana jest za dwa tygodnie. Skrzydłowy "Kolejorza" będzie potrzebował specjalnej maski ochronnej. - Maski, które zakładają piłkarze przy złamaniu nosa opierają się właśnie na kości jarzmowej. Trudno będzie znaleźć miejsce, na którym będzie podparta maska dla Szymona. W przygotowaniu maski pomogą nam chirurdzy szczękowi, ale to nastąpi też nie wcześniej, niż za dwa tygodnie - zakończył dr Cybulski.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela