betclic

"Ta drużyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa"

Ostatnia aktualizacja: 12/10/15 07:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Reprezentacja Polski wygrała wczoraj z Irlandią 2:1 i wywalczyła awans na Euro 2016. Adam Nawałka na pomeczowej konferencji prasowej zapewniał, że tę drużynę stać na jeszcze więcej.

To był naprawdę trudny mecz, od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka. To była zażarta walka o awans na EURO 2016. Mieliśmy kompletny plan na spotkanie – zarówno w kwestii personaliów, jak i planu taktycznego. Plan się powiódł. To było trudne, energetyczne spotkanie i prawdziwa męska walka. Nikt nie odstawiał nogi, staraliśmy kontrolować sytuację i przyszły tego efekty - podsumował spotkanie z Irlandczykami selekcjoner reprezentacji Polski.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, a co za tym idzie z awansu. Fantastyczna sprawa. Zawodnicy wykonali wspaniałą pracę jako zespół. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - podkreślił.

- Jestem zadowolony z postawy zawodników, którzy wystąpili od pierwszej minuty. Wszyscy spełnili nasze oczekiwania i jestem z tego bardzo zadowolony. Przy straconym golu pojawiła się dekoncentracja. Michał źle się ustawił do piłki, ale takie błędy się zdarzają. Szczęśliwie pojedynek zakończył się sukcesem - ocenił sytuację, w które biało-czerwoni doprowadzili do rzutu karnego dla rywali.

- Od początku wierzyłem w powodzenie tej misji. Miałem plan, żeby z czasem drużyna będzie grała coraz lepiej, zarówno pod kątem taktycznym jak i mentalnym. Poszczególne etapy dawały nam dużo materiału do analizy. Ramowy plan sprawdził się w stu procentach - przyznał na konferencji.

- Jedziemy na EURO 2016 i jestem przekonany, że ta drużyna osiągnie wynik, który będzie nas satysfakcjonował. Ten zespół ma bardzo duży potencjał, choć są elementy nad którymi trzeba jeszcze popracować - powiedział Adam Nawałka.

- Praca w roli selekcjonera jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Presja wyniku była bardzo duża, ale to też była fantastyczna motywacja by ciężej pracować i wydobyć potencjał. Plan był skrupulatnie realizowany. Czułem wsparcie prezesa Zbigniewa Bońka, świetnie się rozumieliśmy. To był dla mnie duży komfort - zakończył selekcjoner naszej reprezentacji - zakończył selekcjoner.

Polska pokonała wczoraj Irlandię, a równo rok wcześniej na Stadionie Narodowym rozprawiła się z Niemcami. W całych eliminacjach zdobyła 21 punktów i zajęła drugie miejsce w grupie D.
Źródło: laczynaspilka.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!