betclic

Tajner: Nasi zawodnicy przeżywają trudne chwile

Ostatnia aktualizacja: 04/02/16 16:44, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Łukasz Pieczyrak, wikipedia

W ostatnich dniach sporo dzieje się w drużynie polskich skoczków narciarskich - m. in. słaba forma zawodników oraz dymisja Łukasza Kruczka. Do tych wszystkich wydarzeń ustosunkował się prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Były selekcjoner polskiej kadry wydał oświadczenie na oficjalnej stronie związku narciarskiego, w którym zaprezentował swoje przemyślenia na temat obecnego sezonu. "Tylko razem możemy wyjść z kryzysu, a tendencja wzrostowa już się zaczęła." - ogłosił prezes PZN.

"Nie ma co ukrywać, że nasi najlepsi zawodnicy przechodzą trudne chwile. Prezentują poziom sportowy poniżej swoich możliwości i nie spełniają oczekiwań sztabów szkoleniowych i kibiców interesujących się skokami narciarskimi, a mimo to są widoczni w szerokiej czołówce rywalizacji w zawodach PŚ czy COC" - przekonuje Apoloniusz Tajner.

Dalej były trener skoczków przekonywał - "Celem jest wyprowadzenie wszystkich zawodników na swój najwyższy poziom sportowy w drugiej części sezonu i wypracowanie sobie w ten sposób jak najlepszej pozycji wyjściowej do kolejnego sezonu, w którym mamy Mistrzostwa Świata w Lahti 2017. Ażeby to osiągnąć, potrzebujemy spokoju i zrównoważenia w dalszej realizacji programów szkoleniowych i startowych, a także wsparcia mediów i kibiców skoków narciarskich w Polsce. Potencjał naszych zawodników jest nadal bardzo wysoki i oczekujemy już wkrótce przełamania złej passy".
Źródło: pzn.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!