betclic

Talent Ruchu: Śmiało wziąłem "10" po Starzyńskim

Ostatnia aktualizacja: 06/01/16 21:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Po odejściu z Ruchu Chorzów Filipa Starzyńskiego wielu zastanawiało się, czy Niebieskim uda się znaleźć godnego następcę popularnego „Figo”. Niebieska dziesiątka powędrowała do młodego pomocnika chorzowian, Patryka Lipskiego. 

- Na początku sezonu spotykałem się więc z komentarzami, że nie wiem, na co się porywam. Z dychą na plecach grałem jednak również w poprzednich zespołach. Mówi się, że ten numer noszą najlepsi zawodnicy, a ja zawsze chciałem był najlepszy - mówił w rozmowie z oficjalnym serwisem Ekstraklasy Lipski.

- Było to dla mnie wyzwanie, bo ja miałem wcześniej na koncie tylko minutę gry w Ekstraklasie. Z kolei Mariusz Stępiński w poprzednim sezonie strzelił dla Wisły tylko dwa gole. Jak na razie rozgrywa jednak świetny sezon i wszystko wskazuje na to, że będzie lepszy od Grzegorza - dodał pomocnik.

- Jeśli chodzi o mnie, to dwa lata gry na zapleczu pierwszej drużyny pozwoliły mi wierzyć, że jestem w stanie zastąpić Filipa Starzyńskiego, dlatego też śmiało wziąłem zostawiony przez niego numer 10. Zdaję sobie sprawę, że jest on ważny dla chorzowskich fanów, gdyż grało z nim kiedyś w Ruchu wielu świetnych zawodników, między innymi Mariusz Śrutwa -
przypomniał Lipski.

A jakiego rywala Lipski zapamiętał szczególnie po rundzie jesiennej? - Krzysztofa Mączyńskiego z Wisły Kraków. Zaimponowało mi jego rozgrywanie piłki. Po każdym meczu staram się zawsze zgrać sobie od trenera nasze spotkanie do mojej „domowej analizy”. Po starciu z Wisłą zerknąłem dodatkowo w statystyki indywidualne i byłem pod wrażeniem, że Krzysztof Mączyński wykonał jakieś sto celnych podań! Obok Łukasza Surmy moim piłkarskim autorytetem w Ekstraklasie jest również Rafał Murawski z Pogoni Szczecin.

- Wierzę w swoje umiejętności, ale na to najważniejsze powołanie będę musiał chyba jeszcze trochę poczekać. Obecnie Polska ma lepszych piłkarzy do gry na mojej pozycji - podsumował Lipski pytany o grę w pierwszej reprezentacji.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela