betclic

"Tamasa Kadara ciężko wygryźć ze składu"

Ostatnia aktualizacja: 13/10/16 22:34, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Z Tamasem Kadarem o miejsce w składzie rywalizuje Robert Gumny. - Staram się pokazywać na treningach z jak najlepszej strony, ale to czy trener na mnie postawi nie zależy ode mnie. Mam nadzieję, że wkrótce dostanę szansę gry - mówi 18-latek w rozmowie z oficjalną witryną poznańskiego Lecha.

"Guma" na początku sezonu był pewnym punktem Kolejorza. Zagrał nie tylko w spotkaniu o Superpuchar Polski, ale także w czterech kolejnych. Kadar, który jest także lewym obrońcą, pierwszy mecz w tym sezonie zagrał przeciwko Podbeskidziu. Od tego czasu to jednak on częściej gra w pierwszym zespole.

- Trener Urban dał na początku sezonu wolne Tamasowi i ja to wykorzystałem. Dzięki temu grałem regularnie. Bardzo dziękuję trenerowi za to, że mogłem zdobywać doświadczenie, które starałem się wykorzystać jak najlepiej. Myślę jednak, że gdyby nie to, że Kadar grał na Euro, to ja nie miałbym tak wielu szans na grę - przyznaje Gumny.

18-latek z dużym szacunkiem wypowiada się o swoim bezpośrednim konkurencie o miejsce w składzie. - To topowy zawodnik w naszym zespole i ciężko go wygryźć. Nawet bardzo ciężko. Jeśli trener ma w składzie takiego piłkarza to musi na niego stawiać. Mam do niego duży szacunek. Wystarczy spojrzeć na jego doświadczenie - podkreśla lechita.

Gumny w tym tygodniu wrócił do walki o wyjściową jedenastkę. Po raz ostatni zagrał w połowie września w spotkaniu pucharowym z Ruchem. - Moim zdaniem tej szansy nie wykorzystałem. Zagrałem słabo. Mam nadzieję, ze niedługo będę miał kolejną okazję do gry i wtedy przekonam do siebie trenera. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że może być o to ciężko - kończy lewy obrońca.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!