betclic

TdF: Greipel najszybszy na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 19/07/15 17:53, Komentarzy: 0

0
0
Fot. www.instants-cyclistes.fr

Andre Greipel (Lotto Soudal) wygrał po finiszu z peletonu 15. etap Tour de France z metą w Valence. Liderem pozostał Brytyjczyk Chris Froome (Sky).

Greipel, który odniósł trzecie zwycięstwo w tegorocznej "Wielkiej Pętli", wyprzedził swojego rodaka Jensa Degenkolba (Giant) oraz Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza). Czwarty był lider klasyfikacji sprinterskiej Słowak Peter Sagan (Tinkoff-Saxo).

Kolejny raz szczęścia w ucieczkach próbował Michał Kwiatkowski. Mistrz świata najpierw zabrał się do odjazdu z ośmioma innymi kolarzami, ale peleton szybko zlikwidował tę akcję. Kwiatkowski atakował jeszcze w końcówce - ponownie bez powodzenia.

Najlepszy z Polaków na mecie był Bartosz Huzarski (Bora Argon 18), który zajął 55. miejsce.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Chris Froom. Brytyjczyk z zespołu Sky ma ponad trzy minuty przewagi nad Kolumbijczykiem Nairo Quintaną i Amerykaninem Tejayem Van Garderenem. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Rafał Majka, który jest 48.

W poniedziałek kolarze pokonają odcinek z Bourg-de-Peage do Gap. Na liczącym 201 km etapie umieszczono dwie premie górskie drugiej kategorii.
Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!