Teodorczyk po raz kolejny bohaterem Anderlechtu! Dwa gole polskiego napastnika [VIDEO]

mediapictures.pl/Shutterstock
Anderlecht Bruksela wygrał na wyjeździe z KAA Gent 3:2 w dwudziestej kolejce ligi belgijskiej. Dwie bramki zdobył Łukasz Teodorczyk.

Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze. Z pola karnego strzelał Danijel Milicević, piłka odbiła się od jednego z graczy Anderlechtu i wpadła do bramki.

Goście wyrównali cztery minuty później. Na listę strzelców po raz pierwszy wpisał się wówczas polski napastnik. Nasz zawodnik wykorzystał podanie Massimo Bruno i po uderzeniu głową pokonał bramkarza rywali.

Od 37 minuty zawodnicy Gent grali w dziesięciu. Czerwoną kartkę otrzymał Anderson Esiti.

Na początku drugiej połowy Łukasz Teodorczyk wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Alexandru Chipciu skutecznie zablokował wybicie piłki przez rywali, ta spadła pod nogi Polaka, który bez zastanowienia uderzył na bramkę i strzelił gola. To jego 23 trafienie w tym sezonie, a 15 w Jupiler League.

W 74 minucie na 3:1 dla gości podwyższył Alexandru Chipciu. Rumun popisał się kapitalnym uderzeniem z 25 metra w samo okienko bramki.

Tuż przed końcem spotkania Milicević zmniejszył rozmiary porażki swojego zespołu, wykorzystując rzut karny.

Anderlecht Bruksela po zwycięstwie zajmuje trzecie miejsce w lidze belgijskiej i traci dwa punkty do lidera, Club Brugge. KAA Gent z 32 punktami plasuje się na siódmej pozycji.