Rashford! Manchester United wychodzi na prowadzenie w dogrywce!

Manchester United podejmuje na Old Trafford Anderlecht Bruksela w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Europy. Od pierwszej minuty w składzie gości gra Łukasza Teodorczyka.

Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w dziesiątej minucie na listę strzelców wpisał się Henrich Mchitarjan. Ormianin przyjął piłkę i strzałem z szesnastego metra pokonał golkipera Anderlechtu.

Nieco trochę ponad dwadzieścia minut "Czerwone Diabły" cieszyły się z prowadzenia. Wyrównującego gola strzelił Sofiane Hanni. Piłka po strzale zawodnika gości odbiła się od poprzeczki, spadła pod nogi Teodorczyka, ale wyręczył go wspomniany Hanni, pakując piłkę do siatki.

W drugiej połowie zawodnicy Jose Mourinho ponownie byli bliscy prowadzenia. W 67 minucie sam na sam z golkiperem belgijskiej drużyny znalazł się Marcus Rashford, ale nie potrafił wykorzystać tej doskonałej okazji.

Chwilę później znakomitą szansę miał Zlatan Ibrahimović, lecz kapitalną interwencją popisał się Martinez Ruben.

W 79 minucie Łukasz Teodorczyk opuścił boisko.

W dogrywce to podopieczni Jose Mourinho mieli przewagę i dążyli do zdobycia bramki. W końcu dopięli swego - w 107 minucie na 2:1 podwyższył Rashford.

Składy obu zespołów:

Manchester United: Romero; Valencia, Rojo, Bailly, Shaw; Carrick, Pogba; Lingard, Mkhitaryan, Rashford; Ibrahimović

Anderlecht Bruksela: Rubén; Appiah, Mbodji, Spajic, Obradovic; Tielemans, Dendoncker, Hanni; Chipciu, Acheampong, Teodorczyk