Teodorczyk wraca do strzelania! 25 gol reprezentanta Polski w tym sezonie [VIDEO]

mediapictures.pl/Shutterstock
Anderlecht Bruksela pokonał na wyjeździe KVC Westerlo 4:2 w 23 kolejce ligi belgijskiej. Jedną z bramek zdobył Łukasz Teodorczyk.

Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania. Do siatki rywali trafił już w siódmej minucie. Nasz zawodnik otrzymał podanie od Youriego Tielemansa, wpadł w pole karnego, minął jednego zawodnika i płaskim strzałem pokonał bramkarza.

Dla Łukasza Teodorczyka to 17 gol w lidze, a łącznie 25 w 32 występie w tym sezonie.

Goście długo nie cieszyli się jednak z prowadzenia. Raptem trzy minuty później mieliśmy już remis 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Carlos Strandberg.

Anderlecht jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział dwoma golami. Najpierw w 15 minucie na listę strzelców wpisał się Nicolae Stanciu, a tuż przed przerwą na prowadzenie podwyższył Leander Dendoncker.

Na początku drugiej połowy goście dołożyli kolejną bramkę. Tym razem do siatki rywali trafił Youri Tielemans.

Swojego drugiego gola w tym meczu gospodarze zdobyli w 60 minucie. Jego autorem był Silvere Ganvoula.

Łukasz Teodorczyk boisko opuścił w 56 minucie spotkania. Do końca pojedynku wynik już nie uległ zmianie i Anderlecht ostatecznie pokonał Westerlo 4:2.

***
KVC Westerlo - Anderlecht Bruksela 2:4 (1:3)
Bramki: Strandberg 10, Ganvoula 60 - Teodorczyk 7, Stanciu 15, Dendoncker 45, Tielemans 49