Termalica Nieciecza liderem Ekstraklasy!

ASInfo
Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:0 w meczu 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Zwycięskiego gola dla gości strzelił w pierwszej połowie Vladislavs Gutkovskis. "Niebiescy" kończyli mecz w osłabieniu. Czerwoną kartkę tuż przed przerwą otrzymał Marcin Kowalczyk.

Podopieczni Czesława Michniewicza dzięki tej wygranej awansowali na pozycję lidera. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 19 punktów. Natomiast zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika, z 11 "oczkami", plasuje się na dziewiątej lokacie.

*****

Tak padła bramka:

0:1 - Gutkovskis 23'

Vlastimir Jovanović dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, Lech wyszedł z bramki, ale źle obliczył tor lotu piłki, co pozwoliło Gutkovskisowi pewnym strzałem głową trafić do siatki.