Termalica pokonała Jagiellonię w zaległym meczu 17. kolejki

asinfo
Zawodnicy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza pokonali na własnym stadionie w zaległym meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonię Białystok 2:0 (0:0).

Dla podopiecznych Piotra Madrysza, którzy awansowali na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, jest to pierwsze w historii zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niecieczy. Jak do tej pory na swoim koncie Słoniki zgromadziły dwadzieścia cztery punkty.

Z kolei dla Żółto-Czerwonych jest to już dziesiąta porażka w obecnie trwających rozgrywkach. Nad strefą spadkową obie ekipy mają na chwilę obecną pięć "oczek" przewagi.

******
Tak padły bramki:

1:0 Sołdecki (kar.)
Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Dawid Sołdecki, który na bramkę bez najmniejszych problemów zamienił rzut karny podyktowany za faul w szesnastce.

2:0 Kędziora
Rezultat spotkania ostatecznie ustalił Wojciech Kędziora. Napastnik Termaliki sprytnym strzałem na wślizgu pokonał bezradnego w tej sytuacji Bartłomieja Drągowskiego. Warto zaznaczyć, iż futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Igorsa Tarasovsa.

Zawodnik meczu: Bartłomiej Drągowski.
Młody golkiper swoimi interwencjami, szczególnie w pierwszej połowie, uratował swój zespół przed zdecydowanie wyższą porażką.

Ciekawostka meczu: Podopieczni Michała Probierza w bieżącym sezonie ligowym stracili w drugich połowach, aż dwadzieścia dwa gole. Jest to najgorszy rezultat spośród wszystkich zespołów grających na co dzień w piłkarskiej Ekstraklasie.