betclic

Tetteh: Trzeba regularności, by grać na wysokim poziomie

Ostatnia aktualizacja: 03/12/16 08:12, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

- Odkąd przyszedłem do Lecha, to zawsze w drużynie panowało przekonanie, że mamy dużą jakość i powinniśmy grać na wysokim poziomie. Ostatnio gramy dobrze, bo wszyscy dobrze się poznaliśmy, zgraliśmy się i to przynosi efekty - mówi pomocnik Kolejorza Abdul Aziz Tetteh w rozmowie z oficjalną stroną ekipy z Wielkopolski.

W czwartek Ghańczyk podpisał nowy kontrakt. Przez ostatnie półtora roku mocno się rozwinął, a jego gra uległa poprawie. -
Gdy przyszedłem, to miałem trudny okres. Pierwsze mój pół roku było trudne, bo nie znałem ligi i kraju. Z czasie zespół pomógł mi przystosować się do ligi, a poza tym im dłużej się gra, tym lepiej można zaaklimatyzować się w nowym kraju - podkreśla piłkarz.

Dobrą dyspozycję gracza potwierdzili ostatnio wiceprezes klubu Piotr Rutkowski i trener Kolejorza Nenad Bjelica. Obaj powiedzieli, że Tetteh jest najlepszym defensywnym pomocnikiem ekstraklasy. - Nie wiem co mam na ten temat powiedzieć. Takie komplementy są miłe. Nie mam pojęcia, czy jestem najlepszy, ale myślę, że jestem jednym z najlepszych defensywnych pomocników w lidze - śmieje się lechita.

- Przede wszystkim, żeby grać na wysokim poziomie, trzeba regularności. Jeszcze kilka miesięcy temu graliśmy w ustawieniu z dwoma defensywnymi pomocnikami. Mi bardziej odpowiada system, w którym gramy z jednym defensywnym - zaznacza piłkarz.

Przed tygodniem Tetteh wystąpił w pierwszym meczu po kontuzji, natomiast przeciwko Wiśle zagrał od pierwszej minuty. - To czy zagram w kolejnym meczu zależy od decyzji trenera. Każdy z nas jest gotowy do tego, by zagrać. Zobaczymy jak na treningach wszyscy będą się prezentowali - przyznaje piłkarz. - Nie wydaje mi się też, że krótka przerwa między meczami miała dla nas jakiekolwiek znaczenie. Trzy dni wystarczą, by odpocząć - dodaje.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela