To już jest koniec! Półfinał igrzysk ponownie nie dla polskich siatkarzy...

Ostatnia aktualizacja: 17/08/16 20:27, Komentarzy: 57

0
57

Polscy siatkarze nie wrócą z Rio de Janeiro z medalem igrzysk olimpijskich. Mistrzowie świata ulegli 0:3 reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

W polskiej ekipie nastąpiła tylko jedna zmiana w porównaniu z poprzednimi meczami. Zamiast Karola Kłosa w wyjściowej szóstce pojawił się Piotr Nowakowski.

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie była w stanie wysunąć się na prowadzenie. Dopiero w samej końcówce zarysowała się przewaga Amerykanów, którzy po swoich skutecznych atakach i błędach Polaków prowadzili 24:20. Podopieczni Antigi obronili trzy piłki setowe, ale przy czwartej byli już bezradni.

Druga partia to już – przynajmniej na początku - zdecydowanie lepsza gra biało-czerwonych, którzy udanymi atakami i skuteczną grą blokiem na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Amerykanie ambitną grą bardzo szybko doprowadzili jednak do stanu 9:8. Polacy odpowiedzieli kolejnym zrywem. Punkty zdobywane po atakach Mateusza Miki, Michała Kubiaka i Bartosza Kurka pozwoliły wysunąć się na prowadzenie 18:13. Siatkarze z USA wykorzystali błędy w wystawie oraz przyjęciu ze strony Polaków i ponownie wyrównali stan gry, a po chwili wyszli nawet na prowadzenie, którego już nie oddali wygrywając 25:22.

Mistrzowie świata zostali postawieni pod ścianą. Żeby walczyć o medale musieli wygrać trzy kolejne sety. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Amerykanie świetnie serwowali odrzucając Polaków od siatki. Biało-czerwonym brakowało skuteczności w ataku i dobrej gry w bloku. W połowie seta przegrywaliśmy 9:14. Świetny atak z drugiej linii Kubiaka i as serwisowy Bieńka pozwoliły odrobić dwa punkty, ale dwa kolejne błędy Bartosza Kurka spowodowały, że strata wcale nie zmalała. Polacy raz po raz skutecznie atakowali, ale trzy kolejne zmarnowane zagrywki nie pozwalały na dłuższą metę złapać wiatru w żagle. Ulegliśmy rywalom 20:25 i pożegnaliśmy się z igrzyskami w Rio.

To było czwarte podejście naszej reprezentacji do ćwierćfinałowej rywalizacji igrzysk w XI wieku. Poprzednie również kończyły się niepowodzeniami. Polacy odpadali po meczach z Brazylią (Ateny), Włochami (Pekin) oraz Rosją (Londyn).

kubulek7201
Zarejestrowany od: 765 dni
Ilość komentarzy: 642
Oceny: +1487
SK Slavia Praga Arsenal Londyn Zagłębie Lubin Arka Gdynia Polska Real Madryt Zawisza Bydgoszcz GKS Tychy Polonia Sparta Świdnica Górnik Wałbrzych
18.08.2016 / 10:09:18
Dumni po zwycięstwie wierni po porażce co wy sobie myślicie że oni nie są już zmęczeni owszem płacą im za to ale oni też ciągle nie mogą wygrywać ci co piszą wstyd frajerzy itd to sami są frajerami i kablówka na mecze siatkarzy powinna im blokować kanały na którym jest mecz ja jestem z nich dumny bo USA nie jest słabe w siatkówkę AMEN
Mustafa
Zarejestrowany od: 283 dni
Ilość komentarzy: 2189
Oceny: +13743
Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
18.08.2016 / 07:03:39
Szkoda liczylem ze Amerykanow ogramy , ale z taka gra to i moze dobrze , bo z taka gra to w pofinale to by mogla byc kompromitacja ;s
RadekJuve
Zarejestrowany od: 110 dni
Ilość komentarzy: 144
Oceny: +875
Juventus Turyn
18.08.2016 / 02:34:40
Cwiercfinał nas przesladuje;-( Na EURO tez cwiercfinał i Oplimpiada! Szkoda;-( myslalem ze ogramy tych Amerykanów!
titanum.87
Zarejestrowany od: 234 dni
Ilość komentarzy: 3228
Oceny: -11389
18.08.2016 / 02:20:37
Nieudacznicy losu, frajerzy do potęgi czwartej... za karę powinni ich wysłać do pracy w Biedronce.
17.08.2016 / 23:06:42
Słaby naród. Patrzcie jak ruskie koszą medale. Przypominam, że także oni wygrali klasyfikację medalową ostatnich zimowych igrzysk i są także potęgą w niektórych dyscyplinach nie łapiących do igrzysk olimpijskich czyli między innymi w szachach. Nie ma takiej drugiej potęgi w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, bo USA i Chiny mają dużo większą liczbę ludności. PKB także mają małe.
17.08.2016 / 23:17:15
Słaby naród, słabieje przez takich jak ty...
Oceny: +4466
Chelsea Londyn AC Milan Torino Polska Atlético Madryt Sevilla FC Bayern Monachium II
17.08.2016 / 21:51:45
W jednej piosence jest taki tekst
"Jak to w zyciu,czyli ogolnie raz sie wiedzie dobrze albo bywa niefortunnie"
Co zrobisz nasi mieli slaby dzien ,USA dzien konia i tyle bronili i przyjmowali w cudowny sposob zagrywki po 119km/h ,nastepne igrzyska nasze
17.08.2016 / 21:21:46
Czwarty z rzędu ćwierćfinał przegrany nosz ja pierdyle.
patrz poeci śliczni prawdy sens roztrwonili w grach :(
w półlitrówkach pustych SOS wysyłają w świat - SOS to nasze dalej wsparcie pomimo gorszych chwil!

Proza życia to przyjaźni kat pęka cienka nić
telewizor, meble, mały fiat, oto marzeń szczyt (i jeszcze w Tokio szczyt)
Hej prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz
już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust; NIE NIE NIE wierność kibiców!! :D
17.08.2016 / 21:14:38
No szkoda. Ale nie musimy się wstydzić. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za Rosję.
Qax
Zarejestrowany od: 907 dni
Ilość komentarzy: 447
Oceny: +4556
Liverpool FC Juventus Turyn Feyenoord Polska Real Madryt
17.08.2016 / 21:10:52
Że tak powiem to co każdy z nas powiedział pod koniec meczu, ale przede wszystkim drugiego seta. Urwał nać....
jponekaj87
Zarejestrowany od: 1106 dni
Ilość komentarzy: 2303
Oceny: +14104
Termalica Nieciecza
17.08.2016 / 21:01:30
Amerykanie wygrali zagrywką, wszyscy zawodnicy amerykańscy serwowali bomby na co rozgrywający musiał grać wysoką pilka do skrzydeł gdzie czekal amerykański wyblok obrona i kontra. Kurde niewiem co się dzieje z naszymi siatkarzami na igrzyskach. Wygrywamy MŚ, LŚ, ME a na igrzyskach kulejemy. Choć przypomnę tylko że żeby zakwalifikować do Rio zagraliśmy trzydzieści pare meczy w kilku turniejach.
Plague
Ilość komentarzy: 720
Oceny: +6268
Arsenal Londyn Bayern Monachium Borussia Dortmund
17.08.2016 / 20:56:36
Przede wszystkim brakuje rozgrywającego światowej klasy jakim był Zagumny. Lomacz jest średni i do tego trochę za niski nawet jak na rozgrywającego. Poza tym kiedy polska drużyna zacznie dobrze serwować? Oglądam siatkowke wiele lat i nigdy nie byliśmy w tym mocni. Cóż, szkoda, nie dla psa kiełbasa.
Mati 09
Zarejestrowany od: 651 dni
Ilość komentarzy: 2929
Oceny: +13926
Arsenal Londyn Borussia Dortmund Pogoń Szczecin Polska
17.08.2016 / 20:54:09
Jak oni mogli prowadząc 5 pkt przegrać tego 2 seta !!! Daliśmy dupy jak większość naszych "sportowców" na tych igrzyskach !
Sosos9
Zarejestrowany od: 145 dni
Ilość komentarzy: 20
Oceny: -39
17.08.2016 / 20:50:51
Widać, że nikt z was nie oglądał ani jednego meczu i pewnie nawet nie znacie żadnego zawodnika z USA. Graliśmy świetny turniej, ale nie, przegrywają z najlepszą drużyna świata w ćwierćfinale i są słabi. Kurek grał fenomenalne igrzyska, ale nie, jest lepszy od Lewego, więc muszę powiedzieć, że jest słaby. Wiecie co, jesteście żałośni. Lepiej nauczmy się wygrywać z Portugalią, a Lewy niech lepiej weźmie się w garść, a nie będzie głaskany przez fanów.
17.08.2016 / 21:30:36
Czlowieku, co Ty im tłumaczysz jak tu nikt nie zna się na siatkówce :-) Szkoda naszych ale na USA od początku stawiałem jako na faworyta. Bez przyjęcia nie mieliśmy szans z taką zagrywkę. Dla porownania Mika wybił ze 3 serwisy. Będę kibicował USA :-)
Oceny: +4598
Brazylia FC Baník Ostrava Arsenal Londyn Manchester United Liverpool FC Bayern Monachium Borussia Dortmund Juventus Turyn Inter Mediolan Napoli
17.08.2016 / 20:46:38
Prowadzić trzema punktami w drugim secie i go przegrać... Z czym do ludzi.
jponekaj87
17.08.2016 / 20:54:44
Pięcioma
qrviq
17.08.2016 / 22:18:46
Niech by i było dziesięcioma. Chujówa i tyle.
wmRolex
Zarejestrowany od: 564 dni
Ilość komentarzy: 98
Oceny: +695
Chelsea Londyn AC Milan Legia Warszawa
17.08.2016 / 20:43:20
Łomacz to nie Zagumny ... Amerykanie zaorali Kubiaka w przyjęciu a Łomacz zaorał Kurka w ataku. Chłopak wystawia piłki pół metra wyżej i wolniej niż amerykański rozgrywający. Nie pamiętam aby zgubił blok przeciwnika za czym idzie zostaliśmy wyblokowani i wybronieni. Dodatkowo dowalili nam w zagrywce i tyle . Drużyna z pary USA/Włochy zostanie mistrzem. Tyle w temacie
Delfinek
Zarejestrowany od: 326 dni
Ilość komentarzy: 1080
Oceny: -4408
Brazylia Chelsea Londyn Anglia Olympique Marsylia Bayern Monachium AC Milan Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Porto
17.08.2016 / 21:09:18
/ -10
Ruskich bym nie lekceważył.
jponekaj87
17.08.2016 / 21:03:03
Wlochy to pędzle podstawili się Kanadzie żeby wyjebać francuzów czyli potencjonalnego mocnego rywala
17.08.2016 / 20:38:54
Oddaliśmy za darmo jednego seta popsutymi zagrywkami, głupio przegrane dwa pierwsze sety, można powiedzieć tylko niestety, szkoda, ale Amerykańce byli po prostu lepsi w tym meczu..
Miał to być jeden z lepszych wieczorów sportowych jak narazie zaczyna się katastrofalnie..
laola
Zarejestrowany od: 903 dni
Ilość komentarzy: 778
Oceny: +8416
Polska
17.08.2016 / 20:38:27
Czarna seria Polaków w Rio, jeszcze ręczni do odhaczenia (odpukać).
Amerykanie zdeklasowali nas w każdym elemencie, drugi set mieli nieco słabszy więc my po przyjacielsku sfrajerzyliśmy przepuszczając 5 pkt przewagi.
Bieda w polu zagrywki, bieda w przyjęciu, większość ataków anemiczna zwłaszcza w porównaniu z Amerykanami. Tak się turnieju nie wygrywa, ale myślę że z Kanadą byłaby przynajmniej szansa na nawiązanie walki. Cóż, los chciał inaczej, klątwa ćwierćfinału trwa dalej.
Delfinek
17.08.2016 / 20:38:11
No niestety. Amerykanie zagrali świetny mecz i trzeba im pogratulować, nie mieliśmy nic do powiedzenia.
lech.pl
Zarejestrowany od: 773 dni
Ilość komentarzy: 539
Oceny: +3200
Santos West Ham United SC Heerenveen Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Polska Elche CF KSZO Ostrowiec Videoton
17.08.2016 / 20:38:08
Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce. ;) Nie tak jak 70% polskich "kibiców"
/ -19
Przypominam wam, że przegrywamy z Amerykanami. Piłkarze mogą podziwiać jedynie grę siatkarzy,
a Lewy najwyżej całować stopy Kurkowi. Coś jeszcze, bo idę oglądać jak Legia żegna się LM.
17.08.2016 / 20:37:35
Drugi set nas podłamał. Prowadząc pięcioma punktami i przegrać seta.
pele82
17.08.2016 / 20:37:31
mówcie co chcecie ale zespół Antigi z turnieju na turniej gra słabiej.jakby ten trener nie miał już nowych pomysłów.ostatnie lata po zmianie trenera nasi grali dużo lepiej.cała wiara w Leonie
Chelseatodno
Zarejestrowany od: 112 dni
Ilość komentarzy: 83
Oceny: -547
Argentyna Brazylia Barcelona Chelsea Londyn Manchester United Liverpool FC Tottenham Hotspur Manchester City Leicester City FC Anglia
17.08.2016 / 20:36:13
Ten mecz zakończył się w momencie gdy Amerykanie odrobili stratę , wyszli na prowadzenie w drugim secie i wygrali go. Ja jebie, ale chujowy dzień jak na razie. Fajdek odpadł, teraz siatkarze. Legio, szczypiorniści do boju!!
mateo89
Zarejestrowany od: 119 dni
Ilość komentarzy: 1424
Oceny: +8808
Borussia Dortmund Niemcy Juventus Turyn Polska Real Madryt
17.08.2016 / 20:34:56
Szkoda... ale 3:0 to juz nie przypadek...
racionale
Zarejestrowany od: 585 dni
Ilość komentarzy: 182
Oceny: +1287
Chelsea Londyn Leicester City FC Lech Poznań Polska Valencia FC Barcelona
17.08.2016 / 20:33:43
No cóż...brakuje nam ekstra rozgrywającego i przyjmującego. Przyjmujący będzie Wilfredo Leon. Ale rozgrywający by się przydał taki na wysokim poziomie. Łomacz jest dobry, ale to nie jest poziom światowy.
ADDY
Zarejestrowany od: 516 dni
Ilość komentarzy: 290
Oceny: +2901
Manchester United Lech Poznań
17.08.2016 / 20:33:28
co tu się wyprawia... po raz pierwszy chyba, na dużych imprezach w jednym roku, siatkarze odpadają na tym samym etapie co piłkarze :D
Prince22
Zarejestrowany od: 151 dni
Ilość komentarzy: 174
Oceny: +1277
Inter Mediolan Włochy Meksyk Holandia Polska
17.08.2016 / 20:32:16
Tyle zepsutych zagrywek, no nie można tak, aż chce się płakać.
17.08.2016 / 20:31:36
Jakoś nie dziwi mnie ta porażka, skoro nasi siatkarze grali jak dziewczynki. Podczas kiedy Amerykanie serwowali z całą siłą, my podawaliśmy im piłkę byle jak najlżej. Zdradziecka drużyna, zdradzieckiego trenera przez którego z reprezentacji zrezygnowali: Wlazły, Zagumny i oczywiście Piotr Gruszka. Nie macie po co wracać do domu. Teraz to brazylijskie fawele będą waszym domem.
roger86
17.08.2016 / 20:40:30
A weź się puknij w łeb. Przegrali mecz, to co mają się powiesić? Taki jest sport. Dumni po zwycięstwie, wierni po porażce!Polska!
FC Chelsea
17.08.2016 / 20:31:27
No brawo mistrzowie swiata , chyba tylko na papierze... hujowy mecz zreszta jak cale rio . Zminusujcie mnie ale to prawda , co z nas za mistrzowie swiata? Jeszcze tak hujowego meeczu nie widzialem . Wszystkie waleczne a tu co ? Brak Zagumnego a za to jest kurek i huj...
banan5005
17.08.2016 / 21:37:33
Co Wy macie wszyscy z tym Zagumnym?! Znacie jednego siatkarza z czasów jak za łebka oglądaliście siatkówkę i to powtarzacie. Nie mamy przyjmujących światowej klasy to nie ma gry. Nikt się już nie nabiera na kiwki Miki po prostej nie mówiąc już o spadku jakości jego przyjęcia, a Kubiak samą ambicją wszystkiego nie nadrobi. Środkowi masakra, najlepiej blokujący został w domu. Taki skład to taki wynik. Teraz dojdzie do składu Leon to będzie skok w grze jak u Włochów.
dawidinho
Ilość komentarzy: 7822
Oceny: +45751
Borussia Dortmund
17.08.2016 / 20:31:18
ja pier... jeszcze niech przegra Legia i będzie doppelpack...
17.08.2016 / 20:31:04
Mecz bez walki, słaby występ ... Igrzyska się skończyły ... A tak liczyłem na medal ...