To ma być Fair Play? Brzydka postawa piłkarza Ajaksu [VIDEO]

charnstir/Shutterstock
Ajax Amsterdam wygrał ze Spartą Rotterdam 2:0 w 22 kolejce Eredivisie. Do niecodziennej sytuacji doszło na początku drugiej połowy spotkania, kiedy to w bardzo nieładny sposób zachował się Joel Veltman.

W 52 minucie meczu zawodnik Ajaksu otrzymał piłkę po prawej stronie boiska tuż przy linii bocznej. Piłkarz po chwili zasugerował zbliżającym się rywalom, że należy wstrzymać grę i poczekać na decyzję arbitra, ponieważ na murawie leżał jeden z jego kolegów z zespołu, Bertrand Traore. Kiedy przeciwnicy stracili czujność i zaczęli oglądać się na leżącego na murawie gracza, Veltman nieoczekiwanie zmienił zdanie, minął jednego z piłkarzy Sparty i popędził w stronę pola karnego.

Nieładne zachowanie Holendra nie przyniosło mu jednak korzyści. Bramki z tej akcji bowiem nie było.

Ajax Amsterdam wygrał ostatecznie ze Spartą Rotterdam 2:0 po golach Bertranda Traore i Kaspera Dolberga.