betclic

"To nieprzyjemne dla kibiców Lecha, ale się zdarza"

Ostatnia aktualizacja: 12/01/16 18:23, Komentarzy: 6

0
6
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow udzielił wywiadu oficjalnej stronie klubowej. Odniósł się w nim do bardzo kontrowersyjnego transferu, jakiego wicemistrzowie Polski dokonali w ostatnich dniach.

Chodzi o Kaspera Hamalainena, który po wygaśnięciu kontraktu w Lechu zdecydował się podpisać umowę właśnie z Legią. Żewłakow woli jednak rozmawiać o kwestiach czysto sportowych:

- Nie chciałbym tego transferu rozpatrywać w kategoriach Poznań - Warszawa. Kasper był wolnym piłkarzem, który sportowo nam pasował. Wydaje nam się, że jest to gracz, który dołoży trochę jakości drużynie, wzmocni ją i sprawi, że jeśli chodzi o rozwiązania ofensywne, trener będzie miał kilka wariantów - mówi.

Jednocześnie dyrektor sportowy Legii przyznaje, że sprawa mogła zaboleć niektórych fanów Kolejorza: - Tutaj nikt nie robi nikomu na złość. Transfer Hamalainena był rzeczą nieprzyjemną dla kibiców Lecha, ale takie rzeczy się zdarzają. Ja bym powiedział tak: takie jest życie piłkarza. On podejmuje decyzje. Jest jeden powód, dla którego Hamalainen jest w Legii - to dobry piłkarz.

Zapytany o to, czy nowy nabytek okaże się liderem na miarę Radovicia, Żewłakow przyznał, że nie będzie to proste: - Wszystko się dopiero okaże. Dzisiaj możemy tylko gdybać. Kasper Hamalainen ma wszystko, by stać się czołowym piłkarzem i sportowym liderem drużyny. Na razie nie zagrał jeszcze ani jednego meczu w barwach Legii, ale wszystko jest w jego rękach, choć oczywiście osiągnięcie statusu Rado będzie wymagało tytanicznej pracy - zakończył.
Źródło: legia.com
Dodaj komentarz
Senior
dżonremboł
Zarejestrowany od: 695 dni
Ilość komentarzy: 601
Oceny: +4261
Kibicuje:
Legia Warszawa Polska
12.01.2016 / 21:02:39
Nie robiłbym z tego transferu sensacji bo to obcokrajowiec, który przyjechał zarobić. Swoją drogą trochę mi szkoda Hamalainena bo będzie pewnie sporo gwizdów na meczach z Lechem. Jednak czy da dużo Legii? Na moje oko może kilka bramek w sezonie...
Założę się, że gdyby trzeba było za niego zapłacić to Legia by go nie chciała..
A Lechowi życzę, aby znalazł napastnika pokroju Nikolica.

Wogóle to ta cała nienawiść między naszymi klubami jest głupia. Gdyby zaszła potrzeba obrony kraju to stalibyśmy ramię w ramię jak bracia.

Pozdrowienia
Kibic (L)
Senior
Luuks27
Zarejestrowany od: 649 dni
Ilość komentarzy: 548
Oceny: +4087
Kibicuje:
Arsenal Londyn Manchester United Tottenham Hotspur Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Polska Real Madryt FC Barcelona
14.01.2016 / 22:33:17
Na drugiego Nikolicia nie ma szans. Z jednej strony zarząd dobrze postępuje, bo nie skończymy jak Widzew, ŁKS czy Polonia, ale z drugiej strony nie ma co liczyć na bardzo dobrych zawodników, a trochę to przykre zważywszy na to, że jesteśmy nadal Mistrzami Polski.
Solidny ligowiec
FCBseba
Zarejestrowany od: 576 dni
Ilość komentarzy: 1103
Oceny: +8810
Kibicuje:
Bayern Monachium Polska
12.01.2016 / 19:15:19
nic bez powodu nie zdarza się
Junior
emerHK
Zarejestrowany od: 1237 dni
Ilość komentarzy: 123
Oceny: +520
Kibicuje:
Arsenal Londyn Liverpool FC Olympique Marsylia Borussia Dortmund Wisła Płock Polska
12.01.2016 / 19:07:15
A co pan Żewłakow ma do powiedzenia na temat charakteru Fina, który, delikatnie mówiąc, jest zwykłym tchórzem i kłamcą?
Solidny ligowiec
JanuszTracz
Zarejestrowany od: 533 dni
Ilość komentarzy: 801
Oceny: +12599
Kibicuje:
Legia Warszawa Polska Real Madryt
12.01.2016 / 18:40:06
Kibice to powinni mieć pretensje do właścicieli Lecha że nie potrafili wyciągnąć kasy z kieszeni dla ich najlepszego strzelca.
Junior
emerHK
Zarejestrowany od: 1237 dni
Ilość komentarzy: 123
Oceny: +520
Kibicuje:
Arsenal Londyn Liverpool FC Olympique Marsylia Borussia Dortmund Wisła Płock Polska
12.01.2016 / 19:08:28
Ale przecież on nigdy nie mówił, że chodzi o kasę. To jak mu mieli dać więcej? Bliżej rodziny chciał być jak prosił o zgodę na odejście/ogłaszał, że nie przedłuży kontraktu.

Tabela