Tottenham Hostpur w Lidze Europy, Glik odpoczywał

CosminIftode/Shutterstock
Tottenham Hotspur Londyn pokonał u siebie CSKA Moskwa 3:1 w meczu grupy E Ligi Mistrzów i zagra wiosną w Lidze Europy.

Podopieczni Mauricio Pochettino musieli zdobyć trzy punkty, aby zająć trzecie miejsce. CSKA natomiast wystarczał do tego remis.

Rosyjska drużyna z 11 wyjazdowych spotkań w Lidze Mistrzów przegrała 9 razy i odniosła tylko jedno zwycięstwo. W 33. minucie objęła prowadzenie po strzale Ałana Dzagojewa. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do „Kogutów”. Do remisu doprowadził Dele Alli, a tuż przed zejściem na przerwę drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Harry Kane.

W drugiej połowie gospodarze przypieczętowali zwycięstwo oraz swój udział w Lidze Europy. Autorem samobójczego trafienia był bramkarz Igor Akinfiejew.

W drugim spotkaniu w tej grupie spotkały się Bayer Leverkusen i AS Monaco, pewni odpowiednio drugiego i pierwszego miejsca. Drużyna z Księstwa zagrała w mocno zmienionym składzie. W kadrze na ten mecz zabrakło m.in. reprezentanta Polski, Kamil Glika.

Pewnie zwyciężyli gospodarze 3:0. W pierwszej połowie gola strzelił Vladlen Jurczenko. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Julian Brandt. W końcówce Wendell z rzutu karnego trafił w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od bramkarza Morgana De Sanctisa i wpadła do jego bramki.