Tottenham pokonał Everton na własnym stadionie

chrisdorney/Shutterstock
Tottenham Hotspur pokonał Everton FC 3:2 w meczu 27. kolejki angielskiej ekstraklasy. "Koguty" wygrały tym samym szesnaste spotkanie w sezonie.

Dwa pierwsze gole dla gospodarzy spotkania strzelił Harry Kane. Najpierw reprezentant Anglii w 20. minucie popisał się efektownym strzałem z dystansu, a następnie w 56. minucie ponownie pokonał Joela Roblesa. Trzecie trafienie dla Tottenhamu zapisał na swoje konto Dele Alli.

Pierwszą bramkę dla "The Toffees" zdobył natomiast Romelu Lukaku w 80. minucie i tym samym został piłkarzem, który strzelił najwięcej goli w Premier League w barwach Evertonu.

Wynik spotkania na 3:2 ustalił Enner Valencia w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Mauicio Pochettino zajmują obecnie drugą pozycję w tabeli, natomiast drużyna Ronalda Koemana plasuje się na siódmym miejscu.