Tottenham przegrał z Southamptonem. Wicemistrzostwo zagrożone

chrisdorney/Shutterstock
Tottenham Hotspur przegrał na własnym stadionie 1:2 z Southamptonem w spotkaniu przedostatniej kolejki ligi angielskiej. Dla "Kogutów" była to pierwsza porażka w Premier League od 2 marca.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 16. minucie gry na listę strzelców wpisał się Son Heung-Min, który minął bramkarza rywali i skierował piłkę na pustą bramkę. Goście doprowadzili do wyrównania kwadrans później. Dusan Tadić dośrodkował piłkę z prawej strony pola karnego, a trafienie zaliczył Steven Davis. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 2:1 w 72. minucie. Tym razem zaskoczył Hugo Llorisa strzałem z linii pola karnego.

Dzięki wygranej Southampton awansował na szóste miejsce w tabeli. Tottenham jest na drugiej pozycji w lidze z przewagą trzech punktów nad Arsenalem.

Dzisiaj w Premier League odbędą się jeszcze dwa spotkania. Liverpool zmierzy się z Watfordem, a Manchester City zagra z Arsenalem.