Tottenham rozbił Southampton na wyjeździe

CosminIftode/Shutterstock
Southampton FC przegrał u siebie Tottenhamem Hotspur Londyn 1:4 w środowym meczu 18. kolejki Premier League.

Spotkanie doskonale rozpoczęli podopieczni Claude'a Puela. Już w drugiej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gola głową strzelił Virgil Van Dijk. Zespół z White Hart Lane wyrównał w 19. minucie. Po "wrzutce" z lewego skrzydła, piłka obiła się od jednego z obrońców gospodarzy. Dele Alli świetnie wyskoczył w górę i strzałem głową w samo "okienko" pokonał Frasera Forstera, który był zupełnie bez szans.

Na początku drugiej połowy przyjezdni już prowadzili. Bramkę głową, po rzucie rożnym, zdobył Harry Kane. Przed upływem godziny gry, Nathan Redmond sfaulował w polu karnym, wychodzącego na czystą pozycję, Alliego. Sędzia Mike Dean podyktował "11" i pokazał graczowi Southamptonu czerwoną kartkę. Dublet mógł skompletować Kane, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką.

Zespół z północnego Londynu w samej końcówce przypieczętował swoją wygraną. Najpierw trzeciego gola strzelił Heung-Min Son, a po chwili rezultat ustalił Alli.

"Święci" zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie 24 punkty. W następnej kolejce zagrają na własnym stadionie West Bromwich Albion.

Natomiast "Koguty" plasują się na piątej pozycji ze zdobytymi 36 "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Watford FC.