Tottenham rozbił Watford i wyprzedził Manchester City w lidze

CosminIftode/Shutterstock
W pierwszym niedzielnym spotkaniu 19. kolejki angielskiej Premier League Tottenham Hotspur pokonał na wyjeździe Watford 4:1. Po dublecie ustrzelili Harry Kane i Dele Alli.

Bramkostrzelny Kane potrzebował zaledwie pięciu minut, by zdobyć dwa gole: pokonywał bramkarza gości odpowiednio w 28. i 33. minucie. Niespełna dziesięć minut później na tablicy wyników było już 3:0. Po błędzie Kaboula piłkę do siatki skierował metrów wspomniany już Alli.

Druga połowa również rozpoczęła się od mocnego uderzenia "Kogutów". Futbolówkę z prawego skrzydła posłał Kane, a Alli uderzył tak precyzyjnie, że Gomes nie miał szans na obronę. W końcówce pojedynku, po zamieszaniu przed bramką Llorisa, honorowego gola dla "Szerszeni" zdobył Kaboul.

To czwarte z rzędu zwycięstwo "Kogutów", którzy zrównali się punktami z Manchesterem City, ale wyprzedzili podopiecznych Josepa Guardioli dzięki lepszemu bilansowi bramek.