Totti znów ratuje Romę, Szczęsny w formie [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 02/05/16 21:20, Komentarzy: 12

23
12

W przedostatnim spotkaniu 36. kolejki Serie A Roma wygrała z Genoą 3:2. Całe spotkanie w bramce gości rozegrał reprezentant Polski Wojciech Szczęsny. Polak przyczynił się do końcowego sukcesu swojej drużyny.

Rzymianie byli niepokonani od piętnastu spotkań. Giallorossi zaliczyli jednak mały spadek formy i zremisowali dwa mecze w kwietniu. Kolejne wygrali, w tym kluczowy pojedynek z Napoli, który sprawił, że podopieczni Luciano Spallettiego mają szansę na wicemistrzostwo Włoch. Poniedziałkowa wygrana sprawiła bowiem, że awansowali na 2. miejsce w tabeli.

Roma aż do 76. minuty przegrywała 1:2, jednak trafienie Francesco Tottiego, który pojawił się na murawie dopiero po kwadransie 2. połowy, a potem Stephana El Shaarawy'ego, odwróciły losy tego starcia.

Warto zaznaczyć, że w doliczonym czasie gry Szczęsny obronił groźny strzał Diego Capela.