betclic

Tour de France poza kalendarzem wyścigów na 2017 roku

Ostatnia aktualizacja: 19/12/15 10:36, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Radu Razvan / Shutterstock.com

Organizatorzy Tour de France wycofali wyścig z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej na 2017 rok. To sprzeciw w sprawie reform UCI.

Władze światowego kolarstwa dążą do globalizacji dyscypliny. Z tego powodu chcą wprowadzić zamknięty system rywalizacji. W imprezach cyklu World Tour mogłoby uczestniczyć tylko 18 grup ze stosownymi licencjami. Wiązałoby się to też ze wzrostem liczby dni wyścigowych ze 120 do 180 w roku.

Organizująca Tour de France firma ASO chce pozostania przy obecnym modelu. "Chcemy pozostać przy otwartym systemie rywalizacji, w którym przy wyborze ekip decydują przede wszystkim kryteria sportowe" - napisano w oświadczeniu.

Na razie w ramach protestu ASO wycofało z oficjalnego kalendarza Tour de France. Inne organizowane przez siebie wyścigi - to m.in. Paryż-Nicea, Paryż-Roubaix i Vuelta a Espana - firma zamierza wpisać do niższej kategorii. Umożliwiłoby to swobodny dobór ich uczestników.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Senior
Saruto
Zarejestrowany od: 531 dni
Ilość komentarzy: 821
Oceny: +4504
Kibicuje:
Leicester City FC AC Milan Foggia Lewes
20.01.2016 / 11:41:51
Jeśli ASO wycofa resztę swoich wyścigów z World Touru to klasyfikacja generalna sezonu nie będzie nic znaczyć dla kolarzy.