Towarzysko: Anglia wygrała z Francją, piękne gole na Wembley

Alexander Gordeyev/Shutterstock
Anglia wygrała przed własną publicznością z Francją 2:0 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym spotkaniu towarzyskim.

Na Wembley Stadium sześć minut przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał kapitalnym uderzeniem z dystansu pomocnik Tottenhamu Hotspur Dele Alli. Trzy minuty po zmianie stron podwyższył efektownym strzałem z woleja Wayne Rooney.

Drugą z rzędu porażkę zanotowała reprezentacja Islandii. Rewelacja eliminacji Euro 2016, po przegranej z Polską 2:4, tym razem uległa na wyjeździe Słowacji 1:3.

Prowadzenie Wyspiarzom dał już po ośmiu minutach gry sprytnym strzałem z pola karnego Alfred Finnbogason, ale po zmianie stron w niespełna trzy minuty dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Mak. Zwycięstwo Słowaków przypieczętował jeszcze pięć minut przed końcem precyzyjnym uderzeniem zza linii pola karnego Michal Duris.