Towarzysko: Francja pokonała Kamerun

Ostatnia aktualizacja: 31/05/16 07:21, Komentarzy: 3

0
3

Aż pięć goli padło w poniedziałkowym meczu towarzyskim Francji z Kamerunem. Trójkolorowi pokonali rywali 3:2.

Wynik starcia na Stade de la Beaujoire w Nantes otworzył w 20. minucie Blaise Matuidi, który strzałem z woleja pokonał Fabrice'a Ondoę. Do wyrównania doprowadził już 2 minuty później Vincent Aboubakar. Jeszcze przed przerwą bramkę dla Trójkolorowych zdobył Oliver Giroud.

Na kolejne gole kibicom śledzącym to spotkanie przyszło czekać aż do 88. minuty, kiedy to wyrównał Eric Maxim Chuopo-Moting, który wykorzystał zagranie Anatole'a Abanga. Chwilę później zwycięstwo Francuzom zapewnił Payet.

Poniedziałkowe starcie było przedostatnim testem gospodarzy zbliżających się mistrzostw Europy. Sprawdzianem generalnym będzie mecz towarzyski ze Szkocją.

Na Euro 2016 Francja będzie rywalizować w grupie A. Jej rywalem będą Rumuni, Albańczycy i Szwajcarzy.

Francja - Kamerun 3:2